POZnań

Nowa odsłona lokomotywy przy Bułgarskiej

Nowa odsłona lokomotywy na 97-lecie LEcha  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Przed piątkowym meczem Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze uruchomiono lokomotywę, stojącą przy ulicy Bułgarskiej. Została udoskonalona o dymiarkę, dodatkowe oświetlenie oraz sygnał dźwiękowy. Dzięki temu “ciuchcia” sprawia wrażenie jakby ruszała z peronu.

Pojazd stanął tuż obok Stadionu Poznań w październiku 2016 roku w ramach akcji “Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska”, organizowanej przez Lecha Poznań oraz sponsora klubu, Lecha Pils. Parowóz od początku cieszył się wielką popularnością wśród kibiców Kolejorza. Chętnie fotografowano się na jego tle przy zbudowanym w tym celu peronie.

To atrakcja nie tylko dla poznaniaków, ale też dla innych mieszkańców Wielkopolski. Lokomotywa stoi już kilka lat i bardzo dobrze wpisuje się w krajobraz przy stadionie – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta Poznania, Jędrzej Solarski.

Teraz lokomotywa wzbogaciła się o dymiarkę i inne elementy świetlno-dźwiękowe.

Lokomotywa stała się ważnym elementem krajobrazu miejskiego. Chcemy, żeby jeszcze mocniej zaistniała na mapie i nie tylko uatrakcyjniała wizytę na meczu, ale też stanowiła zachętę do wycieczki lub spaceru pod stadion nawet w dni nie meczowe. Marzy nam się, aby „odpalanie” lokomotywy przyciągało mieszkańców oraz turystów i stało się miejską atrakcją, taką jak trykanie się poznańskich koziołków – przyznaje Wojciech Terpiłowski, kierownik działu promocji i reklamy Lecha.

Pierwszy raz lokomotywa odpaliła tuż przed piątkowym meczem Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze, dokładnie o godzinie 19:22, symbolizującej datę powstania klubu.

Para z lokomotywy będzie od tej pory wydobywać się każdego dnia o tej samej porze, czyli właśnie 19:22. Zapraszamy wtedy wszystkich poznaniaków, a także turystów na peron, znajdujący się przy Stadionie Poznań. Nowa atrakcja będzie używana także przy okazji wyjątkowych, ważnych dla Lecha wydarzeń.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz