K U L T U R A

Wystawa Poznań – Ludzie – Miasto

Wystawa Poznań - Ludzie - Miasto  Foto: materiały prasowe / Mikołaj Konkiewicz

Poznań – Ludzie – Miasto, to wystawa fotografii dokumentująca rozkwitającą w naszym mieście aktywność społeczną, kulturalną i obywatelską. Wernisaż odbędzie się na Wolnym Dziedzińcu w środę 6 marca o godzinie 11:00.

Spośród 289 zdjęć jury w składzie: Marcin Kostaszuk (UM Poznań), Mariusz Forecki, Adrian Wykrota (PIX.HOUSE) wyłoniło 26 zdjęć / 23 fotografów. Są to (według kolejności zgłoszeń): Łukasz Cynalewski, Jakub Gąsiorowski, Jacek Mójta, Robert Woźniak, Kinga Mądro, Paweł Szott , Wojciech Jachowski, Paweł Stasiak, Klaudia Furmańczak, Mikołaj Konkiewicz, Grzegorz Dembiński, Paweł Bober, Adam Jastrzębowski, Piotr Jasiczek, Ewelina Jaśkowiak, Marta Szyszka, Paweł Matysiak, Agata Maj, Dawid Majewski, Paweł Stobiński, Marcin Sudak, Marcin Matysiak, Karol Szymkowiak

Szukaliśmy fotografii, które dokumentują rozkwitającą w naszym mieście aktywność społeczną, kulturalną i obywatelską, także tą, która ma związek z troską poznaniaków o pamięć i przyszłość naszego miasta i kraju. Szukaliśmy nowych pejzaży, w których architektoniczne „wczoraj” spotyka się z „dzisiaj” – zarówno w miejscach powszechnie znanych, jak i takich, o których wiecie tylko Wy. Przede wszystkim szukaliśmy jednak wizualnych znaków ludzkiej pasji i nieustannej zmiany, która czynić ma życie poznaniaków lepszym, ciekawszym, istotniejszym – tłumaczą organizatorzy.

Poznań to Ludzie, Poznań to Miasto. Odnajdźmy historię na swoich zdjęciach!

Organizatorem konkursu Poznań – Ludzie – Miasto jest Fundacja Pix.house, we współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Poznania.

Prace będzie można oglądać do 5 kwietnia

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Mikołaj Konkiewicz

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium