K U L T U R A

II etap Eliminacji do 25. Pol’and’Rock Festival

Przystanek Woodstock  Foto: wikipedia / CC

Zakończył się pierwszy etap Eliminacji do tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival. Po wielogodzinnych przesłuchaniach, jurorzy wybrali 26 zespołów, które wystąpią na koncertach w całej Polsce. Laureaci tych rywalizacji otrzymają zaproszenie na sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Do Fundacji WOŚP przyszło kilkaset płyt, nadesłanych przez zespoły z Polski oraz z zagranicy, które oceniali jurorzy w składzie:

Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP)
Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio)
Tomasz “Kasprol” Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista)
Piotr Chancewicz “Dziki” (producent muzyczny, muzyk)
Krzysztof Dobies “Milkee” (rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival)
Kuba Płucisz (gitarzysta rockowy, założyciel grupy Ira)

Do półfinału Eliminacji zakwalifikowali się:

Alpha Dog
Ankh
Baika
Big Up
Blackberry Brothers
Brown
Chevy
Darmozjady
Dive
Echa
Gentuza
Hurrockaine
It Follows
Karolina Czarnecka
Kasia Lins
Kraków Street Band
Kwiat Jabłoni
Moyra
Ornette
Philip Bracken
Przybył
Sunsmoke
Terrific Sunday
Vane
Virgin Snatch
Zagi

Zespoły wybrane przez jurorów wystąpią na koncertach w klubach w całej Polsce i będą towarzyszyć koncerty gwiazd oraz laureatów wcześniejszych edycji Eliminacji. Każdy z zespołów będzie miał 20 minut, aby dać z siebie wszystko i zaprezentować swoją muzykę publiczności oraz jurorom.

Zwycięzcy Eliminacji zagrają na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Zespoły nie otrzymują wynagrodzenia za koncert, ale przysługuje im zwrot kosztów podróży ustalony w porozumieniu z Organizatorem.

Laureatami Eliminacji byli m.in. Gooral, Organek, Luxtorpeda, Enej, Nocny Kochanek, Buldog, Materia, Raggafaya, Łydka Grubasa, Poparzeni Kawą Trzy, Deriglasoff, Kabanos, Marika & Spokoarmia, Cała Góra Barwinków, Chemia, Ukeje, Marcelina, Cochise, Hanza, czy Oberschlesien.

Pol’and’Rock Festival to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy. Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków.

Eliminacje do Pol’and’Rock Festival, składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach festiwalu. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce.

Użyte w artykule zdjęcia: wikipedia / CC

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz