Sport

Biofarm podejmie wicelidera tabeli

Biofarm Basket Poznań - Sokół Łańcut 86:75 - Poznań 17.02.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Biofarm Basket Poznań - Sokół Łańcut 86:75 - Poznań 17.02.2018 r.

W sobotę 2 lutego w hali CityZen rozegrany zostanie mecz 21. kolejki 1. Ligi koszykówki pomiędzy Rawlplug Sokół Łańcut a Biofarmem Poznań. Przed poznaniakami nie lada przeprawa, gdyż rywale to jedna z najlepiej radzących sobie na wyjazdach drużyn w lidze.

Tamten tydzień był dla nas bardzo ciężki. Trzy spotkania w osiem dni to dosyć dużo, tym bardziej, że Marcin Flieger czy Adam Metelski musieli spędzić na parkiecie podczas każdego meczu około 30 minut. Niemniej, teraz jest nieco luźniej i mam nadzieję, że na sobotnie spotkanie z Sokołem dojdziemy do tej świeżości, na której nam zależy – ocenił dyspozycję swojej drużyny trener Basketu.

Łańcucianie zagrają z Basketem o 16 triumf w sezonie. Do tej pory zawodnicy trenera Dariusza Kaszowskiego przegrali raptem 6 razy, trzykrotnie w domu i tyle samo na wyjeździe. Bynajmniej nie jest to drużyna, której nie mogą zaskoczyć drużyny ze środka tabeli. Dowodem może być ich grudniowy występ przeciwko Elektrobud-Investment ZB Pruszków, w którym grający na wyjeździe Sokół zaliczył słabą drugą połowę spotkania, zdobywając łącznie w 3. i 4. kwarcie zaledwie 18 punktów. Tego dnia ZB pokonał Sokoła 69:52. Również będący obecnie 9. w tabeli Basket Poznań nie był dla łańcucian łatwym rywalem. Losy październikowego spotkania ważyły się do ostatnich 20 sekund meczu, w których gospodarze celnie trafili za 2 punkty, wyprowadzając Sokoła na jednopunktowe prowadzenie i ostatecznie wygrywając z BBP 89:88. Teraz przyszła pora na poznański rewanż.

Dobrze wiemy, że Sokół Łańcut to silna drużyna. Ich pozycja w tabeli świadczy o tym, że jest to zespół z górnej półki tej ligi. Znamy atuty Sokoła, i powiem szczerze, jest ich sporo. Zarówno pod basketem, na obwodzie jak i na pozycji rozgrywającego – to ich mocne strony. Będziemy musieli się z tym zmierzyć i dobrze do tego meczu przygotować. Jest to wicelider i to nie będzie łatwe zadanie. Być może doping naszej publiczności da nam dodatkową energię, bo tego nam najbardziej dzisiaj potrzeba. Wiemy jak grać i potrafimy to zrobić, ale potrzebujemy mimo wszystko dużo energii – powiedział po środowym treningu trener Biofarmu Basketu Poznań, Paweł Blechacz.

Spotkanie Biofarm Basket Poznań – Rawlplug Sokół Łańcut odbędzie się w sobotę, 2 lutego o godz. 17:00 w hali CityZen, ul. Droga Dębińska 10c w Poznaniu.
Bilet na to spotkanie kosztuje 10 złotych. Dla uczniów i studentów przewidziany jest wstęp bezpłatny.

Biofarm Basket Poznań – Sokół Łańcut 86:75 – Poznań 17.02.2018 r.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz