Aglomeracja

Bezpłatne badania dla Seniorów

Lekarz  Foto:

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu zaprasza na bezpłatne badanie przesiewowe w kierunku tętniaków aorty brzusznej.

Od listopada 2018 r. szpital realizuje bezpłatne badania przesiewowe w kierunku tętniaków aorty brzusznej. Dzięki nawiązaniu współpracy z ośrodkiem koordynującym w Lublinie mamy szansę zaprosić na bezpłatne badania mieszkańców Wielkopolski. Jesteśmy jedynym ośrodkiem na terenie Województwa Wielkopolskiego, który umożliwił Mieszkańcom udział w tych bezpłatnych badaniach.

Na bezpłatne badania przesiewowe zapraszamy osoby, które osiągnęły wiek 65 lat i powyżej oraz spełniają co najmniej trzy spośród poniższych czynników ryzyka:

płeć męska
choroba wieńcowa
palenie tytoniu
nadciśnienie tętnicze
hiperlipidemia

Wystarczy zarejestrować się na badanie dzwoniąc pod numer infolinii 514 198 499 czynny pon-pt. 7:30-12:00 oraz 16:00-17:00.

Badania są wykonywane w ramach projektu realizowanego ze środków finansowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach “Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020”.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe