Biofarm Basket mocniejszy od Astorii

Biofarm Basket Poznan -Enea Astoria Bydgoszcz  Foto: Julian Antoniewicz

Środowe spotkanie 19. kolejki 1. Ligi koszykówki Biofarm Basket Poznań – Enea Astoria Bydgoszcz padło łupem gospodarzy. Bydgoszczanie mimo zaledwie jednopunktowej straty w trzeciej kwarcie nie zdołali wyprzedzić rywali. Poznaniacy przerwali serię zwycięstw Astorii i zwyciężyli 91:84.

To był trudny mecz. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, trafiliśmy dużo trójek. W drugiej, skuteczność nam spadła, mecz zrobił się bardzo zacięty i taki był do samego końca. Od remisu 32:32 mieliśmy 16 punktów pod rząd. Seria zawsze buduje. Tego nam zabrakło w Słupsku, bo przeciwnik od razu nam odpowiadał. Gdy idzie seria, przeciwnik musi gonić, a my możemy kontrolować sytuację i stosować różne założenia taktyczne. Zawodnicy wyśmienicie to dzisiaj realizowali, także dziękuję im za super postawę, ambicję i zaangażowanie – powiedział po meczu trener Biofarmu Basketu Poznań, Paweł Blechacz.

BBP prowadził przez niemal całe spotkanie, ale ostateczny triumf nie przyszedł Basketowi z łatwością. Ton spotkaniu nadawali najbardziej doświadczeni zawodnicy w składzie trenera Pawła Blechacza. Pozostający w świetnej formie 34-letni środkowy Adam Metelski zaliczył pierwsze double-double w sezonie, zdobywając dla swojej drużyny 22 punkty i notując 10 zbiórek. Dobrze spisał się także Marcin Flieger, który zanotował 18 punktów, 12 razy trafiając z linii rzutów wolnych, osiągając tym samym skuteczność na poziomie 92.3% (12/13). W drużynie przyjezdnych najlepiej punktowali Mikołaj Grod (24 punkty), Dorian Szyttenholm (12) oraz Paweł Śpica (11). Biofarm Basket wygrał w tym sezonie po raz siódmy na własnym terenie, przerywając trwającą pięć spotkań zwycięską passę Enei Astorii Bydgoszcz.

Po 19. kolejce, Biofarm Basket Poznań pozostał na 8. miejscu w tabeli 1. Ligi koszykówki mężczyzn z dorobkiem 28 punktów, tracąc punkt do STK Czarnych Słupsk, którzy znajdują się lokatę wyżej. Liderem ligi jest mający jeden mecz więcej Rawlplug Sokół Łańcut z 35 punktami.

Następne ligowe starcie Biofarm Basket Poznań na wyjeździe z drużyną WKK Wrocław. Mecz ten odbędzie się w niedzielę, 27 stycznia o 17:00. A najbliższe spotkanie domowe Biofarm Basket Poznań rozegra przeciwko aktualnemu liderowi tabeli, drużynie Rawlplug Sokół Łańcut w sobotę, 2 lutego o godz. 17:00 w hali CityZen.

Użyte w artykule zdjęcia: Julian Antoniewicz