Życie jak w Madrycie – w Poznaniu!

Autor: miarecki. Poznań, 8 Stycznia 2019

Poznań znalazł się w rankingu miast serwisu Numbeo, w zestawieniu miast o najwyższej jakości życia. Dane oparte są o wymierne wskaźniki.

Formuła rankingu uwzględnia takie elementy jak: indeks siły nabywczej, wskaźnik zanieczyszczenia powietrza, stosunek ceny nieruchomości do dochodów oraz utrzymania. Znaczenie mają także: poziom bezpieczeństwa, opieki zdrowotnej oraz czas dojazdów do pracy.

Nasze miasto zajęło pozycję 116. Wśród polskich metropolii na 88 miejscu uplasował się Gdańsk, Warszawa (127), Wrocław (137) i Kraków (144.). Liderem jest stolica Australii, Canberra, a zaraz za nią holenderskie Eindhoven.

Uwzględniając uzyskaną punktację, podobna jakość życia jest m.in. w Bratysławie, Lizbonie, izraelskiej Haifie, Brukseli czy Madrycie. Pełen ranking: https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings.jsp

Numbeo jest serwisem – globalną baza danych zawierającą informacje o cenach, wskaźnikach przestępczości, jakości opieki zdrowotnej i innych statystykach. Pozwala porównywać informacje o kosztach utrzymania w różnych krajach i miastach.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Spółdzielnia PR, Tomasz Dworek, numbeo

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.