1159 odholowanych aut!

Autor: miarecki. Poznań, 8 Stycznia 2019

866 odholowanych samochodów – to ubiegłoroczny bilans obrazujący zaangażowanie strażników na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Do tych statystyk należy dodać 293 wraki wywiezione na parkingi strzeżone. Poznańska Straż Miejska podsumowała cześć działań związanych z nieprawidłowym parkowaniem.

W minionym roku strażnicy zlecili usunięcie na strzeżone parkingi aż 1159 samochodów. Zdecydowaną większość z nich (866) stanowiły pojazdy pozostawione przez kierujących, w sposób urągający elementarnym przepisom ruchu drogowego, a w szczególności: w miejscach zabronionych (205), blokując ruch komunikacji miejskiej (49), w bramach wjazdowych nieruchomości (346), nieprawnie zajmując koperty dla niepełnosprawnych (189), utrudniając ruch pieszych na chodnikach i pojazdów na skrzyżowaniach (77).

W ostatnich dniach starego roku ZDM wprowadził nową organizację ruchu przy ul. 27 Grudnia. W rejonie skrzyżowania z ul. Gwarną ustawiono zakaz zatrzymywania się z tabliczką umożliwiającą usuwanie pojazdów.

Przez kilka dni obowiązywania wprowadzonej zmiany z tego miejsca lawety odholowały 5 samochodów, a kilkunastu innych kierowców strażnicy ukarali przed przyjazdem holownika. Należy dodać, że w tym miejscu parkujące samochody często blokowały ruch komunikacji miejskiej – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik SM

Pozostałe 293 samochody, usunięte w 2018 roku to wraki, które szpeciły, ale przede wszystkim zajmowały cenne miejsca postojowe.

Użyte w artykule zdjęcia: Straż Miejska

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (2)

  1. Proszę zwrócić uwagę że lawety holują auta które łamią przepisy ruchu drogowego i niszczą wspólną (także Pańską) infrastrukturę. Nie rozumiem dlaczego próbuje Pan publicznie napiętnować ludzi którzy walczą z tymi którzy wandalizują wspólną przestrzeń? Jakość chodników i ich przejezdność to priorytet dla osób niepełnosprawnych, starszych i osób z dziećmi w wózkach.