Siatkarki Energetyka wracają do walki o fotel lidera

Autor: miarecki. Poznań, 4 Stycznia 2019

Po krótkiej przerwie świątecznej wracają rozgrywki siatkarskiej 1 Ligi Kobiet. Enea Energetyk Poznań zajmuje obecnie fotel wicelidera rozgrywek i w najbliższy weekend powalczy o pierwsze zwycięstwo w Nowym Roku na bardzo trudnym terenie w Opolu.

Enea Energetyk Poznań – Karpaty Krosno 2:3 (1 liga) – Poznań 15.12.2018 r.

Podopieczne dobrze znanego w Wielkopolsce Nicolii Vettoriego obecnie zajmują bardzo wysoką szóstą lokatę w zestawieniu 1 Ligi Kobiet. Siatkarki ze stolicy polskiej piosenki, od pewnego czasu spisują się na parkietach dosłownie śpiewająco! Na ich wysoką pozycję składa się 31 punktów (13 wygranych i 4 porażki) oraz bilans setów 41:31.

Pozytywnym bodźcem przed najbliższą kolejką będzie z pewnością zaskakujące zwycięstwo Uni Opole w ostatnim meczu z liderem tabeli – 7R Solną Wieliczka.

Do najważniejszych ogniw akademiczek z Opola należą z pewnością doświadczona i grająca bardzo równo w polu serwisowym Ilona Gierak oraz kończąca większość akcji na środku siatki Joanna Pacak. Obie wspomniane zawodniczki mają na swoim koncie bogatą kartę związaną z rozgrywkami Ligi Siatkówki Kobiet.

Podopieczne trenera Marcina Patyka miało dłuższą chwilę oddechu od siatkówki. Swój mecz z UKS Szóstą Mielec (3:0) rozegrały bowiem awansem znacznie wcześniej, co pozwoliło zawodniczkom oraz sztabowi trenerskiemu na nie co dłuższy sportowy „reset”. Wicelider rozgrywek wrócił do treningów w sylwestrowy poniedziałek, a zawodniczki Enei Energetyka zgodnie przyznają, że są wypoczęte oraz stęsknione za sobą oraz siatkarskimi zmaganiami.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, Piotr Hordych, Enea Energetyk Poznań

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.