Sport

Siatkarski weekend

Enea Energetyk  Foto: materiały prasowe

Kibiców siatkówki w najbliższy weekend czekają spore sportowe emocje. W najbliższą sobotę o godzinie 14:00 siatkarki Enea Energetyk Poznań zagrają z Krosno Glass Karpatami MOSiR Krosno, a dzień później o 12:00 podejmować będą UKS Szóstka Mielec.

W sobotę poznanianki zmierzą się z drużyną z Krosna, która w poprzedniej kolejce musiała uznać wyższość lidera ligi 7R Solnej Wieliczka. Ambitne krośnianki zdołały Solnej ukraść tylko jednego seta, a w rozgrywkach zajmują jedenastą lokatę. Do tej pory legitymując się bilansem 9 zdobytych punktów oraz stosunkiem setów 21:38.

Zawodniczki UKS Szóstki Mielec pod wodzą bardzo doświadczonego i znanego w stolicy Wielkopolski trenera Romana Murdzy, po rewelacyjnym początku ligi grają obecnie bardzo chimerycznie. Ostatnio jednak znacznie poprawiły swoją ligową sytuację pod względem sportowym, zwyciężając u siebie innego beniaminka WTS Włocławek 3:0. Na ten moment UKS zajmuje 12 miejsce w ligowym zestawieniu, zdobywając 9 oczek oraz posiadając bilans setów 16:35.

Oba mecze jak zawsze chcemy wygrać i to najlepiej za 3 punkty, ale wiadomo, że dziewczyny z Karpat oraz Szóstki łatwo ich nam nie oddadzą. Dlatego damy z siebie wszystko. Zapowiada się więc sporo walki, no i mam nadzieję sporo dobrej, ciekawej siatkówki – przekonuje, Aleksandra Pasznik, rozgrywająca Enea Energetyka Poznań.

Enea Energetyk Poznań – Krono Glass Karpaty MOSiR Krosno
Sobota, 15 grudnia, godz. 14:00 – Hala B, POSiR, ul. Spychalskiego 34

Enea Energetyk Poznań – UKS Szóstka Mielec
Niedziela, 16 grudnia, godz. 12:00 – Hala B, POSiR, ul. Spychalskiego 34

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz