Brama Poznania – dla Ukraińców

Autor: miarecki. Poznań, 19 Listopada 2018

W Poznaniu pracuje kilka tysięcy obywateli Ukrainy, traktując nasze miasto jako ważne miejsce w ich życiu. Brama Poznania wyszła z ciekawą inicjatywą oprowadzania po ekspozycji interaktywnego centrum historii Poznania w języku ukraińskim – z perspektywy dwóch narodów – polskiego i ukraińskiego.

Przyjrzymy się początkom polskiej państwowości i dalszym dziejom państwa oraz ich związkom z historią Ukrainy – informuje Natalia Szenrok-Brożyńska, liderka zespołu ds. promocji.

Co wspólnego mają dwa narody: polski i ukraiński? Jakie podobieństwa cechowały powstawanie dynastii Piastów i Rusi Kijowskiej? Jak handel pomagał w nawiązywaniu kontaktu? Czy polityka wschodnia Mieszka I była ekspansją czy sojuszem? Bolesław Chrobry i Światopołek Przeklęty byli wspólnikami, czy wrogami? Czy mozaiki Złotej Kaplicy powstały z rąk majstrów ze wschodu? – odpowiedzi na te pytania zapewne zaciekawią uczestników wydarzenia.

Na oprowadzanie w języku ukraińskim Brama Poznania zaprasza w piątek, 23 listopada, o godzinie 17:00.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, Tomasz Dworek, materiały prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (Brama Poznania – dla Ukraińców)

  1. W Anglii jest 1000000 polaków i czegoś takiego niema nigdzie,PRACA DLA NAS,NORMALNE ZAROBKI I WON Z TANIĄ SIŁĄ ROBOCZĄ!