Sport

Siatkówka: Enea Energetyk Poznań zagra z UNI Opole

Enea Energetyk Poznań - Wisła Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę o godz. 17:00 na hali przy ul. Spychalskiego 34 siatkarki Enea Energetyk Poznań rozegrają kolejne ważne domowe spotkanie w rozgrywkach zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet. Tym razem przeciwniczkami będą nieobliczalne w tym sezonie zawodniczki UNI Opole.

Dwukrotne spotkania z Opolem zakończyłyśmy zwycięstwem, jednak nastawiamy się na walkę i do tego spotkania podejdziemy bardzo poważnie – zapewnia Karolina Bohdanowicz, libero Enei Energetyka Poznań.

Opolanki w tegorocznych rozgrywkach mierzą w coś więcej niż utrzymanie zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet dla swojego miasta. Podopieczne dobrze znanego w naszym klubie, Nicoli Vettoriego, sprawiły już w tym sezonie jedną sensację, pokonując w ostatnim czasie faworyzowaną Wisłę Warszawa (3:2).
W poprzedniej kolejce UNI dzielnie walczyło z jednym z faworytów do medali 7R Solna Wieliczka. Pierwsze dwa sety były dość zacięte i emocjonujące. Dopiero w końcówkach obu z nich podopieczne doświadczonego trenera Ryszarda Litwina, pokazały swoją sportową wyższość. Zawodniczki trenera Vettoriego, okazały się lepsze tylko w trzeciej odsłonie spotkania. Opolanki mają na swoim koncie obecnie pięć punktów i zajmuje dziewiątą lokatę w ligowej stawce.

W ostatnim spotkaniu Enea Energetyk Poznań w pięciosetowej walce okazał się lepszy w Mielcu, gdzie pokonał tamtejszą UKS Szóstkę, przywożąc do Poznania z dalekiej podroży bezcenne dwa punkty. Podopieczne trenera Marcina Patyka mają obecnie na swoim koncie dziewięć punktów, czyli tyle samo co kolejny kandydat do ligowych laurów – Wisła Warszawa. Obecny dorobek punktowy pozwala popularnym #energetykgirls zajmować wysoką czwartą pozycję w ligowej tabeli.

Przygotowujemy się do meczu z Opolem bardzo solidnie. Po przegranym meczu z Warszawą miałyśmy jeszcze większe motywacje żeby się spiąć i podejść na maxa do sobotniej walki z Mielcem. Wygrałyśmy za 2 punkty co nas bardzo cieszy. Omówiłyśmy swoje błędy, dzięki którym wiemy jak ich unikać w następnym spotkaniu oraz pozytywne akcje, które dodały nam skrzydeł. Dwukrotne spotkania z Opolem zakończyłyśmy zwycięstwem, jednak nastawiamy się na walkę i do tego spotkania podejdziemy bardzo poważnie – zapewnia Karolina Bohdanowicz, libero Enei Energetyka Poznań.

Enea Energetyk Poznań – UNI Opole w sobotę, 20 października o godzina 17:00
Hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 34.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz