SieBuduje

Nowa kamienica przy Bernardynach

Za Bramka 8  Foto: materiały inwestora

Trwają prace budowlane kamienicy przy ul. Za Bramką 8. Za półtora roku do 40 lokali powstających w narożniku placu Bernardyńskiego, wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Za Bramką 8 to pierwsza poznańska inwestycja firmy deweloperskiej PVI. Na narożnej działce powstanie w sumie 40 mieszkań – od małych 29 mkw. po dwupoziomowe apartamenty, których powierzchnia sięga 105 mkw. W podziemnym garażu z windą samochodową przewidziano 33 miejsca parkingowe i ponad 20 komórek lokatorskich.

Jednym z większych wyzwań była dla architektów – i będzie dla ekip budowaanych – zaplanowanie przestrzeni oraz realizacja budowy w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłej, historycznej zabudowy.

Architekturę budynku zaprojektowanego przez pracownię Litoborski+Marciniak, będą podkreślały widoczne z ulicy, charakterystyczne wykusze oraz wysokie okna w mieszkaniach z antresolami. Z kolei od wewnętrznej strony powstanie niewielki zielony dziedziniec, na który ze wszystkich sześciu pięter będą wychodziły balkony przylegające do salonów i sypialni” – wyjaśnia Jakub Nieckarz, prezes firmy deweloperskiej PVI.

Budynek wznoszony przez PVI uzupełni istniejące pierzeje z handlem i usługami, funkcjonujące w ciągu kamienic wzdłuż ulicy Za Bramką oraz placu Bernardyńskiego. W parterowej części budynku znajdą się lokale usługowe o łącznej powierzchni 250 mkw.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały inwestora

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz