Niepokorne piosenki bardów w nowym wykonaniu

Autor: miarecki. Poznań, 15 Października 2018

Jacek Kaczmarski i Przemysław Gintrowski, Antonina Krzysztoń i Leszek Wójtowicz, Leszek Długosz i Marek Grechuta, Wolna Grupa Bukowina i Maanam – wszyscy ci artyści zagrali w 1981 roku w Hali Oliwia w Gdańsku podczas I Przeglądu Piosenki Prawdziwej „Niepokorni”. Poznańska publiczność już wkrótce będzie miała okazję usłyszeć te utwory w Poznaniu, w wykonaniu młodych muzyków.

Piosenki tam wykonywane zniknęły z naszego życia. Młodzi ludzie ich nie znali. Dlatego postanowiono przypomnieć je nam wszystkim – mówi Anna Zalewska-Powalisz, założycielka Poznańskiej Sceny Młodych.

Młodzi poznańscy muzycy pieśni sprzed 37 lat opracowali po swojemu. Już 6 listopada będzie ich można usłyszeć w Teatrze Polskim w Poznaniu w koncercie „Niepokorni” Poznańskiej Sceny Młodych, w ramach festiwalu Frazy.
Pieśni i piosenki, które żyły w latach 80. oddawały nastrój panujący wśród ludzi, był to głos buntu przeciw komunistycznej rzeczywistości – dodaje założycielka Poznańskiej Sceny Muzycznej. – Współczesna młodzież poprzez piosenki m.in. Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego śpiewa o wartościach, które są uniwersalne i mimo upływu czasu zawsze aktualne.

Wśród wykonawców poznańskiego koncertu będzie między innymi Sławomir Przybył, który z projektem PRZYBYŁ wygrał tegoroczne Jarocińskie Rytmy Młodych.

FRAZY Niepokorni. Poznańska Scena Młodych, Teatr Polski – wtorek, 6 listopada 2018 o 20:00 – 22:00

Użyte w artykule zdjęcia: T. Dworek, materiały prasowe Teatru Polskiego

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.