BizNews

Nowe miejsca pracy dla inżynierów

Homag - nowe centrum inżynieryjne  Foto: materiały prasowe

40 inżynierów z działu badań i rozwoju pracujących nad systemami wirtualnego uruchamiania maszyn, automatyzacją, oprogramowaniem i rozwiązaniami cyfrowymi – tak w skrócie prezentuje się nowo otwarte centrum inżynieryjne HOMAG Group w Poznaniu. W 2019 roku firma planuje zatrudnić kolejnych specjalistów z obszaru konstrukcji mechanicznej, elektrycznej, programistów i project managerów do siedzib w Poznaniu oraz w Środzie Wielkopolskiej.

W budynku o powierzchni 900 metrów kwadratowych znajdować się będzie m.in. centrum kompetencji robotyzacji. Zatrudnieni specjaliści rozwijają i udoskonalają technologię wirtualnego uruchamiania maszyn, która pomoże skrócić czas rozruchu linii produkcyjnej. Dzięki takiemu usprawnieniu eliminuje się wielogodzinne prace programistów u klientów. W planach jest także uruchomienie prototypowni, która ułatwi bezpośrednie nadzorowanie wypracowanych rozwiązań.

Nowa lokalizacja znajduje się w kompleksie Business Garden Poznań, około 40 kilometrów od drugiego pod względem wielkości zakładu Grupy HOMAG w Środzie Wielkopolskiej, gdzie jest zatrudnionych blisko 750 osób. Dzięki nowej siedzibie inżynierowie z obu miast mogą bezpośrednio współpracować przy realizacji kolejnych projektów.

Stworzyliśmy nowoczesne środowisko pracy, atrakcyjne dla wysoko wykwalifikowanych pracowników. Równocześnie aktywnie zajmujemy się rekrutacją wykwalifikowanych pracowników na innych rynkach, gdzie coraz trudniej jest znaleźć odpowiednich specjalistów – mówi Ralf Stürzel, wiceprezes i dyrektor działu kadr

W biurowej przestrzeni zaprojektowano miejsca przeznaczone do spotkań, przestrzenie do pracy indywidualnej w ciszy i miejsca do kreatywnej pracy zespołowej, czyli tzw. open collaboration.

Wybór stolicy Wielkopolski nie jest przypadkowy. Na decyzję wpłynęła między innymi obecność w tym mieście wielu renomowanych instytucji naukowych, w tym 5 z 30 najlepszych uczelni w kraju.

Poznań stanie się ważną częścią naszej globalnej sieci inżynieryjnej, a jej głównym celem będzie automatyzacja, oprogramowanie i rozwiązania cyfrowe – podkreśla Pekka Paasivaara, dyrektor generalny Grupy HOMAG.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz