K U L T U R A

Koncert orkiestry na Zupie na Głównym

koncerty osiedlowe  Foto: materiały prasowe

Koncert Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu odbędzie się podczas akcji Zupa na Głównym (przystanek PST Dworzec Zachodni, za Pocztą Główną) dziś – 30 czerwca o godzinie 18:00.

Zaczęło się od zupy. Potem przyszedł czas na ubrania, kosmetyki, książki i Strefę Kobiet… W tę sobotę zrobimy kolejny krok, o którym myśleliśmy już od dawna – zachęcają organizatorzy

Często podkreślamy, że nie jesteśmy kolejną jadłodajnią, a Zupa to tylko pretekst. Jedzenie to podstawowa potrzeba, ale nie zapominamy o kulturze, która jest kolejną płaszczyzną wykluczenia osób bezdomnych i ubogich. Nie tylko ze względów ekonomicznych, ale też z powodu barier społecznych, symbolicznych i relacyjnych. Poczucie, że coś nie jest dla mnie, że to obcy a nawet wrogi świat.

Wierzymy, że uczestnictwo w kulturze może prowadzić do zacierania granic i podziałów. Wiemy też, że nasi zupowi Przyjaciele nigdy nie dotrą do teatru obawiając się upokorzenia, dlatego w tę sobotę, 30 czerwca o godzinie 18:00 teatr przyjdzie do Nich pod postacią Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu.

Wystąpi kwintet dęty złożony z muzyków Orkiestry Antraktowej:

Damian Nowakowski – trąbka
Maciej Dorma – trąbka
Alicja Kowalska – waltornia
Michał Gil – puzon
Maciej Walenczewski – tuba

Ubóstwo jest wyzwaniem dla nas wszystkich – także dla instytucji kultury.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz