Aglomeracja

Koncertowe i filmowe lato nad Wartą

Kolejny sezon wydarzeń kulturalnych nad Rzeką Wartą zapowiada się bardzo interesująco. Miasto przygotowało cykl koncertów i pokazów plenerowego kina na wielkim ekranie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W sobotę 2 czerwca o godz. 17:00 na Cyplu Warty przy Moście Chrobrego będzie miał miejsce koncert dedykowany najmłodszym. Na scenie wystąpi CoOperate Orchestra w blisko 50-osobowym składzie pod batutą Adama Domurata z solistkami – Hanią Stach oraz Zofią Miksą-Kurowską. Wspólnie wykonają kilkanaście znanych utworów muzycznych z bajek i filmów takich jak Król Lew, Pocahontas, Opowieści z Narnii, Piękna i Bestia, Kraina Lodu, Harry Potter, Gwiezdne Wojny i inne.

W trakcie koncertu będzie można wesprzeć symbolicznie zbiórkę charytatywną dla małego 7-letniego Ziemka zmagającego się z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Kino nad Wartą

W czterech lokalizacjach nad Rzeką Wartą pojawi się dla wszystkich sympatyków dużego ekranu „Kino nad Wartą“, czyli cykl plenerowych pokazów filmowych w Poznaniu, które odbędą się w całym sezonie letnim.

Tym razem organizatorzy pokazów rozszerzają repertuar do 10 filmów i 4 lokalizacji (Przystań miejska – Cypel Warty, Plaża Rataje, Przystanek Politechnika oraz Plaża Szeląg). W każdym z podanych miejsc stanie duży ekran. Seanse rozpoczną się pomiędzy godziną 21:00 a 22:00.

Tegoroczna lista filmów obejmie zarówno mocne hollywoodzkie, docenione na różnych festiwalach produkcje, wyborne europejskie komedie, jak i ambitne autorskie gatunkowo kino.

1 pokaz – 26.05 – Przystań miejska (Cypel Warty) – „W starym dobrym stylu”
2 pokaz – 9.06 – Plaża Rataje – „Larry Crowne – uśmiech losu”
3 pokaz – 16.06 – Przystanek Politechnika – „Nietykalni”
4 pokaz – 30.06 – Plaża Szeląg – „Praktykant”
5 pokaz – 7.07 – Przystanek Politechnika – „La La Land”
6 pokaz – 14.07 – Plaża Szeląg – “Za jakie grzechy dobry Boże”
7 pokaz – 21.07 – Przystań miejska (Cypel Warty) – „Zacznijmy od nowa”
8 pokaz – 28.07 – Plaża Rataje – „Co Ty wiesz o swoim Dziadku”
9 pokaz – 4.08 – Plaża Szeląg – „Był sobie pies”
10 pokaz – 11.08 – Przystań miejska (Cypel Warty) – „Nice Guys. Równi Goście”

Koncert Gospel w Amfiteatrze Warty

W pięknym otoczeniu nowego amfiteatru w Starym Korycie Warty 17 czerwca o godzinie 17.00 zabrzmi energiczna muzyka Gospel w wykonaniu jednego z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce zespołów tego gatunku muzyki – Gospel Joy.

Ten radosny i bardzo dynamiczny chór śpiewający w języku polskim i angielskim wystąpi z pełnym składem instrumentalnym: klawisze, gitara basowa, perkusja. Gospel Joy zdobył już międzynarodowe doświadczenie, renomę oraz uznanie poprzez setki koncertów, dziesiątki tras koncertowych i współpracę z najlepszymi artystami.

Koncert Operowy

Koncert Operowy nad Wartą odbędzie się 8 lipca o godzinie 17:00 przy Plaży Szeląg. Wystąpią Tenorzy, artyści nowej generacji Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Mikołaj Gałaj czyli TRE Voci. Koncert będzie unikalnym połączeniem muzyki klasycznej i największych światowych przebojów muzyki rozrywkowej. TRE Voci to pierwszy i jedyny w Polsce zespół „crossoverowy” złożony z oklaskiwanych na całym świecie tenorów

Koncert Jazzowy

19 sierpnia na Plaży Rataje o godzinie 18:00 usłyszeć będzie można niesamowity głos Natalii Świerczyńskiej, która zaśpiewa największe przeboje Franka Sinatry takie jak: „New York, New York”, „My Way”, „Fly Me To The Moon”, „Come Fly With Me” i wiele innych. Sinatra był ulubieńcem wielu kobiet na całym świecie i jak się okazuje jego urok nie przeminął, wciąż inspiruje i zachwyca.

Koncert na zakończenie sezonu nad Wartą

Kulturalne lato nad Wartą Miasto Poznań podsumuje dużym koncertem w ostatni weekend przed szkolnym dzwonkiem. 1 września od godziny 17:00 będzie można spędzić wieczór w hiszpańskim klimacie. Na scenie wystąpią Carlos Pinana, Miguel Angel Orengo, Łukasz Kuropaczewski, Cesar Alvarez wraz z Orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu. Ci niezwykli muzycy wykonają na scenie Concierto de Aranjuez (J. Rodrigo) oraz
Concierto Rubato (C. Pinana ). Wydarzenie jest częścią festiwalu Akademia Gitary.

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Bedliński

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz