Aglomeracja

10 tysięcy uczestników The Color Run w Poznaniu!

The Color Run  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

„Let’s shine together” – pod takim hasłem w najbliższą sobotę poznańską Maltę już czwarty rok z rzędu opanują tysiące kolorowych biegaczy. Do stolicy Wielkopolski powraca The Color Run.

Pięć kilometrów, cztery stacje z proszkiem, jedna z… brokatem i tysiące uśmiechów. W tym roku The Color Run, czyli „najszczęśliwsze 5 km na świecie” odbywa się pod szyldem Shine Tour. Oznacza to, że na uczestników, oprócz znanych już z poprzednich edycji czterech stacji z kolorowym proszkiem – czekać będzie też stacja z błyszczącym proszkiem Shine.

Impreza rozpocznie się 19 maja nad poznańską Maltą rozgrzewką o godzinie 14:00. Pół godziny później na trasę „najszczęśliwszych 5 km na świecie” wyruszy pierwsza fala startowa, czyli rodziny z dziećmi. O 16:00 zaplanowano start drugiej fali.

Będzie nas całkiem spora gromadka, bo drugi rok z rzędu dobijamy do 10 tysięcy uczestników, a w sprzedaży są już naprawdę ostatnie pakiety startowe” – mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor Biegu. Jak dodaje, część biegowa jest tylko początkiem imprezy. Za linią mety biegacze znajdą się w strefie finiszera: z energetyczną muzyką i sceną, z której zabawą dyrygować będzie Krzysztof JANKES Jankowski, prezenter Radia ESKA.

The Color Run to mnóstwo radości i pozytywnej energii, ale też pamięć o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Poznaniu udział w kolorowym biegu już po raz trzeci wezmą podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych UŚMIECH NADZIEI. W strefie finiszera zbierane też będą pieniądze na rehabilitację dla Podopiecznych Uśmiechu Nadziei.

„Ładuj korki w worki” – pod takim szyldem trwać też będzie akcja korkowa zorganizowana dla Mikołaja, który urodził się z poważnymi wadami czterech kończyn. Przy starcie The Color Run i w strefie finiszera do specjalnie przygotowanych worków wrzucić będzie można korki –te od butelki po wodzie wypitej po kolorowym biegu, ale też te zebrane wcześniej.

Biuro Zawodów ruszy w środę w Galerii Malta. Swoje pakiety biegacze odbierać będą mogli od 16 maja do 18 maja w godzinach 12:00-21:00. W sobotę pakiety odebrać będą mogły jedynie osoby dojeżdżające na wydarzenie spoza Poznania.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz