Skoki

Bieg dla Filipa. Edycja II

Bieg dla Filipa  Foto: Adam Ciereszko

Od ostatniej biegowej akcji minął już prawie rok, Filipek nadal jest pod opieką lekarzy i na Jego rehabilitację oraz leczenie potrzeba kolejnych środków finansowych. Dzięki połączeniu pasji do biegania i akcji charytatywnej można w prosty sposób mu pomóc.

Filipek urodził się z zespołem wad wrodzonych (niedrożny przełyk, niedrożny odbyt i skomplikowana wada serca). Obecnie Filip jest po 14 zabiegach na bloku operacyjnym, przeszedł 8 bardzo poważnych operacji, 3 razy podczas operacji otarł się o śmierć… Filipek walczy i gdy tylko wychodzi ze szpitala cieszy się w 100% każdym dniem. Od ponad dwóch lat walczymy o to, by ten krasnal mógł normalnie żyć. W pierwszym roku życia operacje były tak ryzykowne i niebezpieczne, że lekarze zrezygnowali z transportu do Wrocławia. Prof. Patkowski zagodził się przyjeżdżać i operować w Poznaniu. Drugi rok to operacja przeprowadzona przez prof. Molla w Łodzi. To był ciężki rok. Operacja serduszka mysiała być przeprowadzona w krążeniu pozaustrojowym i Filip bardzo ciężko to przeżył.

Bieg odbędzie się na dystansie 5 lub 10 km wokół jeziora Rusałka w sobotę 26 maja 2018 roku.

Fundacja Runport jako organizator Akcji Charytatywnej – Bieg dla Filipa, którego celem jest zebranie środków na leczenie i rehabilitacje Filipa Józefowskiego serdecznie zaprasza do aktywnego udziału w akcji i tym samym do wsparcia inicjatywy, dzięki której pomożemy rodzicom Filipka pokryć koszty leczenia oraz zakupić specjalistyczny niezbędny sprzęt w Jego rehabilitacji.

Obecnie Filip nadal jest wyposażony w gastrostomię i stomię. Teraz prof. Kaliciński i jego zespół chirurgów w Centrum Zdrowia Dziecka stara się uratować naszą nadzieję na normalne życie chłopca. Jednak wiąże się to z wyjazdami do IPCZD co 2-3 tygodnie. Aktualnie Filipek jest pod opieką specjalistów: chirurga, kardiologa, pulmonologa, neurologopedy, neurologa, hematologa, rehabilitanta i poradni wczesnego wspomagania rozwoju. Chłopiec na codzień wymaga monitorowania pracy serca i tlenoterapii. Oznacza to, że potrzebuje specjalistycznego sprzętu, z którego będzie mógł korzystać również podczas podróży na kolejne zabiegi w IPCZD w Warszawie.

Ten mały WIELKI człowiek przeszedł już w życiu tak wiele. Jego rodzice, lekarze nie poddali się i nadal podejmują walkę o jak najlepsze życie dla Filipa. Nie bądźmy obojętni, każda złotówka ma znaczenie. Wspólnie z rodzicami chłopca liczymy na Państwa wsparcie, na Państwa wielkie serca. Wiemy, że i tym razem pokażemy jaką wielką moc ma wspólna pasja. Każdy kilometr, każda złotówka będzie dla Filipa początkiem nowego życia, lepszego życia. Pieniądze, które przeznaczycie Państwo w ramach wpisowego, a o jego wielkości decydować będą Państwa dobre serca pomogą chłopcu w dalszym leczeniu i powrocie do pełnego zdrowia.

Zapisać się na bieg można tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: Adam Ciereszko

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz