POZnań

113 – nowa stacja roweru miejskiego

Franowo - stacja roweru miejskiego  Foto: Nextbike / materiały prasowe

W sobotę została uruchomiona kolejna, 113. stacja rowerowa. Powstała ona dzięki współpracy operatora systemu z Centrum Franowo.

Nowa stacja została uruchomiona przy wejściu do Centrum Franowo od strony ul. Szwedzkiej, w pobliżu ronda. To już czwarta stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego, która powstała dzięki współpracy z prywatnym biznesem.

Z nowej stacji można korzystać na tych samych zasadach, co ze wszystkich stacji rowerowych. Dzięki Centrum Franowo Poznański Rower Miejski powiększa się nie tylko o samą stację, ale również o 10 nowych rowerów.

Centrum Franowo to otwarty we wrześniu 2017 r. obiekt typu convenience. Wśród najemców centrum znajdują się m.in. Piotr i Paweł, Media Expert, Pepco, KiK i Martes Sport.

W tym roku Poznański Rower Miejski bije rekordy popularności. Od 1 marca skorzystano już z niego ponad 220 tysięcy razy. Dzienna liczba wypożyczeń regularnie przekracza 10 tysięcy. Najwięcej wypożyczeń w ciągu doby odnotowano w ostatni czwartek, kiedy z rowerów skorzystano ponad 12,5 tysiąca razy.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek , Nextbike / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz