Sport

Rozpoczęcie wyścigowego sezonu na Torze Poznań

Wyścigi na Torze Poznań  Foto: materiały prasowe

Rozpoczęła się tegoroczna rywalizacja na Torze Poznań, gdzie trwają Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski W 1. Rundzie startuje blisko 100 kierowców.

Liczący pięć rund sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018 odbywa się w ten weekend na Torze Poznań. Na polach startowych nie mogło oczywiście zabraknąć urzędującego mistrza Polski Jędrzeja Szcześniaka, który tym samym samochodem przystąpi do obrony tytułu.

Kierowca Porsche 911 GT3 Cup ma za sobą bardzo intensywny okres przedsezonowych przygotowań zimowych – oprócz licznych sesji testowych na torze w Przeźmierowie zasiadł także na prawym fotelu Michała Ratajczyka pełniąc rolę pilota w Rajdzie Memoriale J. Kuliga i M. Bublewicza.

W klasie D4 3500 do rywalizacji przystąpi sześciu kierowców. Oprócz zielono-czarnego Porsche Szcześniaka kibice będą mogli oglądać Seata Leona Gosi Rdest, BMW E36 Przemysława Milewskiego, Lamborghini Huracana Dominika Kotarby-Majkutewicza, bliźniacze Porsche 911 GT3 Cup Mariusza Miękosia oraz Radosława Kordeckiego.

Pierwsza rywalizacja w sezonie 2018 zapowiada się niezwykle ekscytująco – nie tylko ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszonych kierowców, ale także na prognozy pogody, które zapowiadają się iście wakacyjnie.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz