Poznaniacy brązowymi medalistami Pucharu Świata Krav Maga

Autor: irag. Poznań, 16 Kwietnia 2018

Robert Budny i Szymon Kaszuba z poznańskiego klubu Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki (WSSW) zdobyli brązowy medal w kategorii Seniorzy podczas zawodów III Open International Krav Maga w Paryżu.

W zawodach wzięli udział reprezentanci wielu organizacji zrzeszających osoby trenujące Krav Maga na całym świecie. Polska reprezentacja po kilku wygranych pojedynkach, przegrała walkę o wejście do ścisłego finału z reprezentacją Monako, która obecnie posiada tytuł Mistrza Świata (World Championship Krav Maga Izrael, Jerozolima).

Mistrzostwa polegały na demonstracji technik w dwuosobowych zespołach, a każda walka trwała 1,5 minuty – wyjaśnia Robert Budny – podczas pokazów technicznych można było używać atrap noży i pałek oraz stosować techniki ręczne i nożne we wszystkich płaszczyznach.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych kadeci, juniorzy, seniorki, seniorzy, weterani i open. Startować można było w duetach żeńskich, męskich lub mieszanych. Zawody zostały zorganizowane przez FFK przy wsparciu innych międzynarodowych organizacji zajmujących się szkoleniem Krav Maga. Sędziami zawodów byli delegaci, główni instruktorzy lub dyrektorzy wszystkich szkół i organizacji zgłoszonych do udziału w imprezie.

Zawody III Open International Krav Maga, który pełni rolę Pucharu Świata, odbyły się w Narodowym Instytucie Judo w Paryżu.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.