K U L T U R A

Wystawa w WUW. Wyjątkowa forma i wrażliwość artystyczna

Eryk Mordal - prace (4)  Foto: Zawsze Razem /materiały prasowe

Ich prace często zaskakują oryginalną formą i wyjątkową wrażliwością artystyczną. Twórczość niepełnosprawnych artystów jest formą wypowiedzi i kontaktu z otoczeniem. Ze względu na ograniczone możliwości motoryczne, operują własnymi technikami, malując często bez użycia pędzli. Wystawę prac dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia „Zawsze Razem” będzie można oglądać od poniedziałku w gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Al. Niepodległości.

Organizatorzy wystawy chcą zwrócić uwagę na konieczność integracji społecznej osób niepełnosprawnych, oraz podkreślić rolę ich aktywności na różnych polach.

Twórczość artystyczna jest obszarem włączania, daje możliwość wyrażania emocji, oraz poczucie sprawstwa, tak istotne w rozwoju każdego dziecka – mówi Lidia Koralewska, prowadząca zajęcia plastyczne w szkole „Zawsze Razem”.

Na wystawie prezentowane będą oryginalne, unikatowe prace młodych twórców, którzy na co dzień zmagają się z wieloma trudnościami i ograniczeniami wynikającymi z niepełnosprawności.

Wierzymy, że prezentacja prac przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych – w pełni sprawnych artystycznie – dodaje artterapeutka.

Stowarzyszenie „Zawsze Razem” ma na swoim koncie m.in. organizację „Wystawy Obrazów Oczywistych” w przestrzeni publicznej na Starym Mieście, wystawę indywidualną wyjątkowo uzdolnionego ucznia Jakuba Czecholińskiego oraz liczne warsztaty integracyjne, m.in. na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przeznaczone dla dzieci o zróżnicowanych możliwościach psychomotorycznych.

Wernisaż wystawy prac dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia „Zawsze Razem” odbędzie się w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 10:00, w gmachu Urzędu Wojewódzkiego. Prace można oglądać do piątku 20 kwietnia.

 

Użyte w artykule zdjęcia: Zawsze Razem /materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz