Waterpolo: Polska – Niemcy 2:21

Mecz Polska - Niemcy - Eliminacje Mistrzostw Europy  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W pierwszej rundzie Play offów eliminacji do Mistrzostw Europy w Piłce Wodnej Polska przegrała Termach Maltańskich z Niemcami 2:21 ( 0:5, 0:5, 1:5, 1:6 ).

Nasza reprezentacja dopiero się tworzy, nie ma jeszcze na koncie medali, ale od czegoś trzeb zacząć. I to doceniła poznańska publiczność, kiedy Andrzej Maciejewski pod koniec 3 kwarty zamienił straszące od początku spotkania zero na jedynkę. Przez pierwsze trzy kwarty otrzymywaliśmy bolesna lekcję od zespołu niemieckiego, w nasze szeregi wdarła się niepewność. Zaczęliśmy popełniać błędy, a to odbiło się na wyniku spotkania. Bramka strzelona przez Maciejewskiego dała polakom nowych sił, co odmieniło czwartą kwartę. Już nie byliśmy workiem treningowym, potrafiliśmy się odgryźć i zyskać drugą bramkę.

Może sam wynik szokuje, ale Niemcy są bardzo utytułowanym zespołem. Na koncie mają olimpijskie złoto, dwa srebra i brąz. W europejskich rozgrywkach dwa złota, trzy srebra i tyleż samo brązów.

Na szczęście nikt nie załamuje rąk, bo to co wydarzyło się w Poznaniu daje szansę, żeby piłka wodna zdobyła sprzymierzeńców.

Za tydzień w Düsseldorfie odbędzie się spotkanie rewanżowe.

W reprezentacji polski grają przedstawiciele poznańskiego zespołu KS Waterpolo Poznań, którego mecze Ekstraklasy wrócą pod koniec marca do Term Maltańskich.

Polska – Niemcy 2:21 ( 0:5, 0:5, 1:5, 1:6 ).

Polska: Jan Szabłowski, Bartłomiej Kowalewski, Emil Kalata, Martin Andruszkiewicz, Bartosz Szymański, Oskar Szymonik, Piotr Michalski, Paweł Wielogórski, Jan Oleksow, Aleksander Ozga, Marcin Bar, Andrzej Maciejewski, Michał Diakonów

Niemcy: Kevin Goetz, Tomi Tadin, Timo van der Bosch, Ben Reibel, Lukas Kueppers, Maurice Juenling, Nils Illinger, Hannes Schulz, Marko Stamm, Ferdinand Korbel, Marin Restovic, Dennis Eidner, Christopher Hans

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter,