Lifestyle

Radio internetowe nie tylko z laptopa

REVO SuperCD - radio internetowe  Foto: alexstyles.co.uk / materiały prasowe

Radio internetowe to często konieczność włączenia laptopa bądź smartfona do zestawu muzycznego. Coraz większą popularnością cieszą się radioodbiorniki z możliwością odbioru rozgłośni internetowych i dobrymi parametrami głośników.

Jednym z najnowszych oferowanych w Polsce modeli jest Revo SuperCD, szkockiego producenta sprzętu grającego. Charakterystyczna jest ręcznie wykonana drewniana obudowa, specjalnie skonstruowana tak, aby uzyskiwać najlepsze akustyczne efekty.

Urządzenie posiada duży wyświetlacz OLED szczegółowo prezentuje parametry oraz funkcje radia. Można nim sterować z panelu czołowego lub pilota podczerwieni. Do dyspozycji jest także aplikacja mobilna Undok dostępna na urządzenia Android i iOS, która pozwala na sterowanie wszystkimi funkcjami oraz zarządzanie innymi urządzeniami multiroom w sieci.

Brzmienie zapewnia cyfrowa technika modelowania dźwięku i system przenoszenia basów. Urządzenie wyposażone jest w dwa 3.5-calowe głośniki BMR o mocy 40W, oferujące dźwięk stereo bogaty w bas, przejrzysty i szczegółowy z szeroką sceną oraz dynamiką.

Radio oferuje bezprzewodową obsługę Spotify Connect z ponad 30 milionach utworów muzycznych dostępnych w serwisie a także Bluetooth, który pozwala na przesyłanie muzyki z urządzeń zewnętrznych w jakości dorównującej CD czyli 48kHz / 16bit, a nie MP3, jak to ma miejsce przy standardowym strumieniowaniu.

Po podłączeniu do internetu radio zapewni dostęp do kilkudziesięciu tysięcy rozgłośni internetowych oraz podcastów. Jest również wyposażone w tuner DAB, DAB+ oraz FM z RDS, zaś prawdziwym urządzeniem all-in-one czyni wyposażenie tego modelu w odtwarzacz CD.

Urządzenie kosztuje około 2100 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: alexstyles.co.uk / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz