Niepokonany AZS UAM Poznań

AZS UAM Poznań - Kotwica Kórnik  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W kolejnej rundzie Ekstraligi Futsalu Kobiet zmierzyły się zespoły AZS UAM Poznań i Kotwicy Kórnik. Poznanianki do tej pory nie odniosły żadnej ligowej porażki.

Pierwsza odsłona spotkania była pod dyktando gospodarzy. Już w trzeciej minucie Alicja Busza trafiła do bramki kórniczanek. Niespełna cztery minuty później, wynik został podniesiony za sprawą Aleksandry Jankowskiej i Krystyny Cywińskiej. W drugiej części meczu w poznańskich szeregach wdarł się chaos. Prowadzenie 4:0 spowodowało złudną myśl o wygraniu meczu i to zaowocowało szybko wzrastającym licznikiem fauli, ręką w polu karnym i karnym, który Małgorzata Ładniak zamieniła na jedyna bramkę dla gości. Na dziesięć minut przed końcem spotkania trener Wojciech Weiss zmienił bramkarki i poznańskiego okienka broniła Anna Napierała. Zadanie nie było łatwe, bo posiadając na koncie pięć fauli każdy kolejny faul oznaczał przedłużony karny. Na dwie minut przed końcem faul akademiczek i kórniczanki dostają przedłużony rzut karny. Do bramki wraca na chwilę wraca Dominika Dewicka i piłka daleko mija słupek. W ostatnich sekundach, kolejny faul UAM-u, ale trener pozostawia Annę Napierałę, która bezbłędnie wyłapuje piłkę lecącą w okienko.

Zagraliśmy bardzo dobry mecz, pierwsza połowa była chyba najlepszą w naszym wykonaniu w tej rundzie. Zagraliśmy wszystko, co sobie zakładaliśmy przed meczem. W drugiej połowie mieliśmy chwile słabości, chyba za bardzo uwierzyliśmy, że ten mecz sam się wygra. Mamy dwie doskonałe bramkarki, oczywiście Ania jest mniej doświadczona w futsali niż Dominika Dewicka, ale wiem, że spokojnie mogę wpuścić na boisko obie zawodniczki – mówił po spotkaniu trener poznanianek Wojciech Weiss.

AZS UAM Poznań – Kotwica Kórnik 6:1 (3:0)
Bramki: Alicja Busza 3′, Aleksandra Jankowska 7′, Krystyna Cywińska 13′, Anna Jacewicz 24′, Alicja Zając 39′, 40′ – Małgorzata Ładniak 30′ (k)

Kotwica Kórnik: Aleksandra Godlewska, Agata Magoń – Ewa Weber, Martyna Boguszyńska, Violetta Biegańska, Gabriela Sass, Anna Machowiecka, Hanna Cerajewska, Małgorzata Ładniak, Justyna Dziabaszewska, Patrycja Sutłowska, Paula Fronczak, Hanna Sokół, Karolina Grześkowiak

UAM Poznań: Dominika Dewicka, Anna Napierała – Alicja Zając, Laura Czudzińska, Monika Skowrońska, Adrianna Sikora, Monika Nowak, Alicja Busza, Aleksandra Jankowska, Anna Jacewicz, Klaudia Jędraszyk, Krystyna Cywińska, Katarzyna Tarnowska, Renata Nowak