Zmiany komunikacyjne wokół cmentarzy

Autor: irag. Poznań, 31 Października 2017

Jak co roku w dniu Wszystkich Świętych na drogach panuje większy ruch. Można to było zauważyć już w weekendy poprzedzające to święto. Tradycyjnie też zmienia się wokół największych nekropolii organizacja ruchu, a na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą służyć pomocą, ale też czuwać nad bezpieczeństwem.

Tradycyjnie w rejonach przycmentarnych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, a na wielu skrzyżowaniach policjanci podejmą ręczne kierowanie ruchem – potwierdza Maciej Bednik z wielkopolskiej Policji – w związku z tym należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz stosować się do wszystkich poleceń policjantów.

Przypominamy przy tej okazji, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi. Policjanci, a także inne służby do tego uprawnione będą na bieżąco analizować sytuację w pobliżu cmentarzy. Gdy będzie taka potrzeba będą oczywiście kierować ruchem.

We Wszystkich Świętych w kierunku cmentarzy jeździć będzie więcej bimb, które teoretycznie zapewnią szybszy dojazd na miejsce. Być może warto zatem pomyśleć, by wybrać ten właśnie środek transportu.

Gdy jednak zdecydujemy się na jazdę samochodem musimy się liczyć nie tylko z korkami w drodze, ale także z ewentualnymi problemami z parkowaniem. Dotyczy to m. in. cmentarzy na Junikowie i Miłostowie.

Poniżej znajdziecie listę zmian w organizacji ruchu w pobliżu nekropolii w naszej metropolii w dniu Wszystkich Świętych.

Cmentarz na Junikowie: ul. Chryzantemowa – jeden kierunek ruchu od ul. Owczej do ul. Malwowej (obowiązuje do 3.11 do godz. 10:00), ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h na ul. Cmentarnej od ul. Rzepińskiej do ul. Złotowskiej (obowiązuje do 5.11 do godz. 20:00).

W środę (1.11) już od 5:00 do wieczora ul. Cmentarna i Owcza będą jednokierunkowe od ul. Grunwaldzkiej do ul. Złotowskiej, a sama ul. Złotowska będzie jednokierunkowa od ul. Owczej do ul. Bukowskiej. Jednokierunkowa będzie też ul. Wieruszowska na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do ul. Junikowskiej.

Wyznaczone będą też dodatkowe miejsca parkingowe na lewym pasie ruchu ul. Grunwaldzkiej od pętli “Junikowo” do ul. Cmentarnej (w obu kierunkach), na Grunwaldzkiej w ciągu prawego pasa ruchu od ul. Cmentarnej do ul. Ścinawskiej (kierunek do centrum m. Poznania), a także na Wieruszowskiej od Grunwaldzkiej do posesji nr 10.

Cmentarz na Miłostowie: tutaj także obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h na ul. Warszawskiej i Gnieźnieńskiej. Ulica Warszawska i Gnieźnieńska będzie zamknięta tego dnia dla ciężarówek. Ulica Warszawska będzie, podobnie jak w poprzednie dni, zwężona do jednego pasa ruchu w obie strony.

Dodatkowe miejsca parkingowe zostały wyznaczone na ul. Warszawskiej na lewych pasach od ul. Mogileńskiej do węzła Antoninek, na ul. Gnieźnieńskiej, gdzie parkowanie możliwe będzie na lewym pasie od Gdyńskiej do ul. Bałtyckiej. Dopuszczone jest także na pasie rozdziału jezdni na ul. Warszawskiej.

Cmentarz na Górczynie: Oprócz ograniczenia prędkości do 30 km/h na ul. Ściegiennego i Arciszewskiego ograniczono także możliwość parkowania na miejscach przy wejściu na cmentarz. Mogą tutaj parkować tylko osoby niepełnosprawne.

We Wszystkich Świętych ulica Arciszewskiego będzie zamknięta dla ciężarówek i zwężona do jednego pasa obu jezdni na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Ściegiennego. Dodatkowe miejsca parkingowe znajdziemy na ul. Arciszewskiego, gdzie parkowanie będzie możliwe w pasie rozdziału na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Ściegiennego, a także na ul. Ściegiennego. Tutaj parkowanie dozwolone będzie obustronnie na lewym pasie na odcinku od ul. Jarochowskiego do ul. Arciszewskiego.

Cmentarz przy Lutyckiej: tutaj również będzimy musieli zwolnić do 30 km/h na odcinku od ul. Dojazd do ul. Podolańskiej. Samochód można będzie zaparkować nie tylko na zwykłych miejscach parkingowych, ale też na poboczach ul. Lutyckiej po stronie Cmentarza od ul. Szczawnickiej do ul. Dojazd (kierunek Rondo Obornickie) i na poboczu ul. Szczawnickiej przy Cmentarzu .

Cmentarz na Jasnej Roli: ta ulica oraz Bronisława będą jednokierunkowe od ul. Bolka do ul. Umultowskiej.

Cmentarz na Wiśniowej: ulice Bluszczowa i Wiśniowa są jednokierunkowe od ul. 28 Czerwca 1956 r. do ul. Wspólnej.

Cmentarz Nowina: będzie można tutaj parkować równoległe wzdłuż ul. Szpitalnej po stronie Cmentarza na odcinku od ul. Nowina do ul. Miodowej. Oprócz ograniczenia prędkości do 30 km/h  obowiązywać będzie także zakaz zatrzymywania się i postoju na ul. Nowina.

Cmentarz św. Antoniego: zmiany organizacji ruchu obowiązywać tutaj będą od 5:00 do godzin wieczornych. Ulice Św. Antoniego i Minikowo będą jednokierunkowe na odcinku od ul. Książęcej do Ronda Minikowo. Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczono na ul. Św. Antoniego i Minikowo. Dozwolone jest tu parkowanie na lewym pasie od ul. Książęcej do Ronda Minikowo.

Cmentarz Morasko: na ul. Morasko na wysokości cmentarza wprowadzone będzie ograniczenie prędkości pojazdów do 30 km/h. Dozwolone będzie parkowanie na poboczu.

.

Buk:  na drodze wojewódzkiej numer 307 zostanie zorganizowane w pobliżu cmentarza m. in. dodatkowe przejście dla pieszych. Podobnie będzie w Stęszewie na drodze 306 i w Mrowienie-Cerekwicy na drodze 184. Ograniczenia prędkości oraz znaki zakazu wyprzedzania obowiązywać też będą w pobliżu cmentarzy w Puszczykowie, Biskupicach, Swarzędzu i Kostrzynie.

Cmentarz w Luboniu ul. Cmentarna, Traugutta: zostanie tutaj wprowadzony jeden kierunek ruchu na ul. Cmentarnej i Drzymały. Dodatkowe miejsca parkingowe znajdziemy na ul. Traugutta.

Cmentarz w Murowanej Goślinie: ul. Poznańska będzie jednokierunkowa od strony Wągrowca do Poznania. Objazd od Wągrowca w kierunku Poznania poprowadzi nas ul. Mściszewską, Wodną i ul. Łąkową. Na czas objazdu ulice Wodna i Łąkowa (od skrzyżowania z ul. Wodną) będą jednokierunkowe. Objazd do ul. Łąkowej od strony Poznania zostanie poprowadzony ul. Poznańską i ul. Mściszewską. Dodatkowo na wysokości cmentarza wyznaczone będą miejsca parkingowe na lewym pasie ruchu ul. Poznańskiej.

Oborniki: ul. Garażowa będzie jednokierunkowa od ul. Piłsudskiego w kierunku ul. 11 Listopada. Natomiast zul. 11 Listopada jadąc z kierunku Piły do Poznania nie będziemy mogli skręcić w prawo w ul. Garażową.

Ulica Cmentarna będzie zamknięta dla samochodów na odcinku od ul. Garażowej do ul. Mickiewicza. Podobny zakaz obowiązywać będzie na drodze dojazdowej do bramy cmentarza.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.