Siatkówka: kolejne zwycięstwo Enei Energetyka Poznań

ENEA Energetyk Poznań - AZS Politechnika Śląska  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Bardzo cenne zwycięstwo przywiozły siatkarki Enei Energetyka Poznań z Opola. W meczu z Uni Opole poznanianki wygrały 3:1 po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu.

Pierwszy set nie wskazywał, że siatkarki trenera Marcina Patyka będą miały tak trudną przeprawę. Otwarcie meczu do stanu 9-9 to wymiana ciosów. Od tego wyniku zaczyna się zarysowywać przewaga naszego zespołu.

Prowadzimy 14-11 i 20-15 po udanej kiwce Beaty Pawlickiej. Emilia Oktaba zdobywa dwa punkty z rzędu i mamy 23-17. Tego seta pewnie wygrywamy do 19 i wydaje się, że mecz mamy pod kontrolą. W drugim secie prowadzimy od samego początku. Udane akcje Agnieszki Wołoszyn i Oli Gancarz i Enea Energetyk Poznań prowadzi 14-11. Od tego momentu zaczynają się mnożyć błędy zespołu z Poznania. Opole doprowadza do remisu i w końcówce zdobywa dwa ostatnie punkty. Stan spotkania 1:1. Trzecia partia zaczyna się od punktów Agnieszki Wołoszyn i Oli Gancarz. Znowu zaczynamy prowadzeniem 7-3,9-7. Zagrywka w siatkę i pomyłka atakującej pozwala drużynie miejscowych na wyrównanie 9-9. Opole zaczyna zdobywać punkty.11-15 i czas dla Marcina Patyka. Punkty zdobywa kapitan Ola Pasznik i mamy remis 16-16. Na boisku pojawia się Klaudia Świstek i w pierwszej akcji zdobywa cenny punkt. Długie wymiany, w których lepszy jest nasz zespół. Prowadzimy 24-20. Oddajemy tylko jeszcze jeden punkt i wygrywamy do 21. Jest 2:1 i mamy nadzieję, że przed nami ostatnia partia w tym meczu – opisują zawodniczki.

Czwarty set zaczynamy od 4-8. Kiwa Pasznik, a Klaudia Świstek dokłada kolejne punkty. Kolejny remis 10-10. Opole zaczyna zdobywać 2-3 punktową przewagę, którą niwelują siatkarki z Poznania. Kolejna zacięta końcówka 24-24. Emocje w opolskim Okrąglaku. Ostatnie słowo i 3 punkty należą do nas. Wygrywamy 30-28. MKS Kalisz pokonuje Wisłę Warszawa i to dwie wielkopolskie drużyny są na czele tabeli 1 ligi

Tekst: Enea Energetyk Poznań