Ponad 4000 odblaskowych kamizelek dla uczniów

Autor: miarecki. Poznań, 18 Października 2017

Powiat Poznański w ramach akcji „bezpieczny pierwszoklasista” rozdał ponad 4.000 odblaskowych kamizelek. Pierwsze odblaski trafiły do dzieci w szkołach podstawowych w Koziegłowach, Czerwonaku i Murowanej Goślinie. Łącznie akcją objętych jest 78 szkół.

Kamizelki rozdawane są podczas spotkania z uczniami, które są także okazją do przypomnienia najmłodszym o bezpiecznym zachowaniu zarówno w szkole, jak i na drodze czy w domu.

W naszej akcji nie tylko rozdajemy elementy odblaskowe, ale również kładziemy duży nacisk na aspekt edukacyjny. Mówimy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i o tym jak się zachować w sytuacjach zagrożenia pożarem – mówi starosta Jan Grabkowski.

Co roku na polskich drogach ginie prawie 3.000 osób. To zatrważająca statystyka. Najbardziej narażeni na wypadki są najmłodsi. O zmroku kierowca nie jest w stanie zauważyć osoby idącej poboczem. Widzi ją w ostatniej chwili. Ktoś, kto ma kamizelkę jest widoczny z kilkuset metrów.

Tylko w tym roku wydano 64.000 złotych z budżetu powiatu na zakup kamizelek dla dorosłych oraz dla dzieci. Do mieszkańców powiatu trafiły też m.in.: opaski odblaskowe na nogę, szelki dla motocyklistów i biegaczy, elementy odblaskowe na rowery, lampki  czy dzwonki.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.