Poznań Hussars Ladies – Kosynierki Wrocław (relacja na żywo)

Poznań Hussars Ladies  - Kosynierki Wrocław 5:3 - Poznań 10.0  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Poznań Hussars Ladies - Kosynierki Wrocław 5:3 - Poznań 10.06.2017 r.

Dzisiaj na stadionie Golęcińskim rozegrany zostanie II Turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Na murawie zobaczymy zawodniczki z Poznania broniące tytułu Mistrza Polski, depczące im po piętach ubiegłoroczne wicemistrzynie – Kosynierki Wrocław oraz mix team – Hattrick Town Lax, w skład którego wchodzą zawodniczki z Warszawy, Trójmiasta oraz Łodzi.

Nowy sezon poznanianki rozpoczęły od dwóch wygranych meczy. Pierwszy przeciwko Hattrick Town Lax wygrany 10:1. W kolejnym meczu rywalkami Ladies były Queens z Krakowa, które uległy poznaniankom 17:0. Dzięki czemu Poznań Hussars Ladies zajmują obecnie pierwszą lokatę w tabeli, którą postarają się utrzymać po sobotnich spotkaniach, w których zmierzą się z wrocławskimi Kosynierkami oraz Hattrick Town Lax.

W tegorocznym sezonie skład drużyny będzie zasilany przez dziewczyny, które dołączyły do zespołu podczas wiosennej rekrutacji. Maria Grala oraz Nicole Korzec w minioną niedzielę stawiały swoje pierwsze kroki na ligowych boiskach. Był to bardzo udany występ debiutantek. Dziewczyny zaliczyły kilka efektownych akcji oraz świetnie odnajdywały się na boisku.

• Wrocław przejmuje inicjatywę na ostatnie sekundy
  • 49'
  • Strzał i gol dla Wrocławia! Strzela Asia Wawrzynow
  • Wrocław walczy do końca
  • Ladies próbują jeszcze powiększyć wyniki! Teraz nieudany strzał Klaudii Majorczyk
  • 3 min do końca spotkania
  • 46 min Strzał Olgi i Agata Lubowiecka bezradna! Kolejna bramka do kolekcji!
  • Ladies przy piłce
  • Kosynierki ładnie bronią i wyprowadzają atak ale faul dla Poznania
  • Ladies znowu w ataku
  • Na tablicy już 7-1 dla Poznań Hussars Ladies
  • 41 min I kolejny gol dla Poznania! Tym razem Aleksandra Żbikowska!
  • Rozpoczęcie i znowu Ladies atakują
  • 33 min 6-1 dla Ladies
  • Kolejna piękna bramka Olgi!
  • Koniec przerwy i draw dla Poznania
  • Czas dla Kosynierek by wprowadzić poprawki!
  • 32' Kolejny draw dla Ladies i gooool! Znowu Olga! Alez się dziś rozstrzelala! Asystuje Zuzia Olejnicka!
  • 31 min Gooool ! Olga Narczewska w indywidualnej akcji!
  • Draw i piłka dla Ladies
  • Już za moment rozpoczęcie drugiej połowy,dziewczyny rozgrzewają się okrzykami.
  • Olga próbuje na ostatnie sekundy strzału, ale bramkarka na miejscu. Koniec połowy.
  • 24 min Kosynierki wykorzystują szansę i mamy bramkę kontaktowa. Strzela Małgorzata Maciaszek
  • Dynamiczne ostatnie sekundy piłka wędruje z jednego końca na drugi.
  • Nieudana akcja i piłka dla Marty Neuman, Poznań znowu na połowie Kosynierek
  • Kosynierki wyprowadzaja atak
  • 2 min do końca polowy
  • Poznanianki znowu przejmują inicjatywę
  • 18min Poznań nadal przy piłce i wykorzystuje okazję! Tym razem strzela Olga Narczewska!
  • Nieudana akcja Kosynierek, Poznań przejmuje piłkę by za chwilę po błędzie oddać Kosynierkom
  • Trochę chaosu na boisku i Wrocław atakuje.
  • Następny draw dla Poznania.
  • Poznan na prowadzeniu, niezawodna Agnieszka Kosmala.
  • 3min Goooool
  • I mamy pierwszy niecelny strzał, ale piłka nadal w posiadaniu Ladies
  • Narazie spokojnym pozycyjny atak.
  • Ladies rozgrywają piłkę przy bramce Kosynierek.
  • Piłka w posiadaniu Poznań Hussars
  • Z małym poślizgiem,ale rozpoczynamy spotkanie!
  • Jeszcze krótka pogadanka z trenerami i zespoły gotowe do walki.
  • Już za chwilę zaczynamy spotkanie. Sędziowie sprawdza legalność kijów i dziewczyny wchodzą na boisko.

Poznań Hussars Ladies – Kosynierki Wrocław 5:3 – Poznań 10.06.2017 r.