K U L T U R A

Spotkanie z Tomaszem Lazarem – fotografia & popkultura

Tomasz Lazar - World Press Photo  Foto: Tomasz Lazar

Fotspot zaprasza na spotkanie autorskie z wyjątkowym fotografem – Tomaszem Lazarem, laureatem takich konkursów jak World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, the International Photography Award, BZWBK Press Photo czy Grand Press Photo. Jego fotografie są publikowane w polskich i zagranicznych magazynach takich jak New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine czy New Yorker i Los Angeles Times.

Jeden z najbardziej obecnie cenionych i rozpoznawalnych polskich fotografów, będzie kolejnym gościem w ramach cyklu FOTSPOTKAŃ organizowanych przez FOTSPOT z fotografią w roli głównej.

Spotkanie z Tomaszem Lazarem poświęcone będzie szeroko rozumianej popkulturze, a prezentowane przez niego fotografie staną się przyczynkiem do dyskusji na temat wpływu fotografii na kulturę masową, a także wpływu samej kultury masowej na sztukę fotografii.

Czy rzeczywiście jak twierdzi Ignacy Karpowicz: “[…] popkultura jest jedyną odpowiedzią na potrzeby współczesnego człowieka. […] każdemu daje szansę, wyciąga pomocną dłoń, bardziej demokratyczna niż sama agora” ? Lazar zaprezentuje kilka projektów fotograficznych, o których porozmawiamy w kontekście kultury masowej wspólnie z fotografami FOTSPOT: Anką Gregorczyk i Karolem Szymkowiakiem

Dzień później odbędzie się intensywny warsztat z Tomaszem Lazarem, w którym weźmie udział kilkanaście osób (lista uczestników już zamknięta).

Intensywny dzień z teorią i historią fotografii, zapoznanie się z metodologią pracy artysty oraz wskazówki do pracy nad długoterminowym projektem fotograficznym będą świetną okazją do tego by zmierzyć się z zadanym tematem. Każdy z uczestników po warsztacie otrzyma zadanie by w ciągu kilku tygodni zrealizować serię zdjęć, nad którą będzie można popracować wspólnie z Tomaszem Lazarem i członkami FOTSPOT w listopadzie br.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wydawane są wejściówki bezpośrednio przed spotkaniem.
Ze względów niezależnych od organizatora możemy wydać 60 wejściówek – decyduje kolejność zgłoszeń.

FOTSPOT – spotkanie z Tomaszem Lazarem – fotografia & popkultura
Termin: 6 października (piątek) godz. 19.00
Miejsce: Placówka, Polski Placu Zabaw przy Teatrze Polskim w Poznaniu
ul. 27 Grudnia 8/10

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Lazar,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz