Stare Miasto

Piątka poszukiwanych w areszcie

Policja  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Aż pięciu poszukiwanych przez sądy i prokuratury przestępców zatrzymali w przeciągu 24 godzin policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji na Jeżycach. Jeden z mężczyzn wpadł, gdy przechodził w pobliżu komisariatu. Zauważył i rozpoznał go jeden z policjantów pracujących nad sprawą zatrzymania poszukiwanego.

Kolejny z poszukiwanych został zatrzymanych po pościgu ulicami miasta, o którym pisaliśmy  już w czwartek. Ten mężczyzna został już przewieziony w miejsce, w którym spędzi nieco więcej czasu odbywając zaległą karę.

Już kilka godzin później policjanci sprawdzili adres, pod którym miał się okrywać kolejny poszukiwany – relacjonuje dalej Piotr Garstka z poznańskiej Policji – ich typowania były idealne, w mieszkaniu na terenie Poznania ujęli mężczyznę, który również unikał odbycia zasądzonej kary.

Kolejnego z poszukiwanych szkieły z Jeżyc wytropili po kolejnych kilku godzinach. Wiedząc, że przebywa on prawdopodobnie na poznańskim Starym Mieście wytypowali kilka ulic, na których mogli go spotkać. Również i w tym przypadku przeczucie ich nie zawiodło. Gdy tylko zauważyli mężczyznę natychmiast go zatrzymali.

Następnego dnia, policjanci od samego rana nie zwalniali tempa w swoich działaniach – dodaje Piotr Garstka – na terenie jednego z centrum handlowego pod Poznaniem zatrzymali mężczyznę i podobnie jak poprzednicy, trafił on do Aresztu Śledczego w Poznaniu celem odbycia zaległego wyroku.

Ta fala zatrzymań zaczęła się jednak kilka dni wcześniej, gdy kryminalni z Jeżyc zatrzymali na rynku Łazarski mężczyznę poszukiwanego listem gończym. On także trafił do aresztu, by odbyć karę.

Użyte w artykule zdjęcia: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium