Stare Miasto

Remont na Strzeleckiej potrwa krócej

Remont torowiska na Królowej Jadwigi  Foto: UMP

Brak dojazdu z ulicy Garbary na ulicę Królowej Jadwigi nieco komplikował poruszanie się w tym fyrtlu. Powodem zamknięcia tej drogi jest remont torowiska na ulicy Strzeleckiej. Ten zakończy się jednak szybciej, niż pierwotnie planowano.

Po wymianie szyn łukowych na ulicy Strzeleckiej bimby mają jeździć ciszej i bezpieczniej. To własnie było przyczyną zamknięcia dla samochodów fragmentu ulicy Strzeleckiej od ulicy Krakowskiej do Królowej Jadwigi.

Prace miały się tutaj zakończyć w niedzielę 20 sierpnia, ale zakończą się dzień wcześniej, a więc w sobotę 19 sierpnia. Oznacza to oczywiście przywrócenie na tym odcinku ruchu samochodów.

Do niedzieli natomiast będą jeszcze utrudnienia na samej ulicy Królowej Jadwigi, która jest zwężona z powodu prac remontowych torowiska. Mają się one zakończyć w niedzielę 20 sierpnia. Tego też dnia na swoje stałe trasy wrócą autobusy linii 74, 76 oraz 603.

Do tego czasu autobusy linii numer 74 w kierunku Os. Orła Białego kursować będą objazdem przez most św. Rocha. Natomiast linie 76 i 603 nie będą dojeżdżały do placu Bernardyńskiego tylko zmienią trasę. Dla ułatwienia dojazdu z Dębca w kierunku centrum autobusy linii nr 76 kursować będą objazdem do ulicy Towarowej (przystanek Uniwersytet Ekonomiczny), a linia nr 603 kursować będą na trasie z Łęczycy przez Luboń i Dębiec do węzła AWF.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium