POZnań

Uber na ulicach i… w powietrzu!

Użytkownicy aplikacji Uber mogli do tej pory korzystać tylko z przejazdu samochodami w usłudze POP lub Select. Tym razem zamówić będzie można również lot śmigłowcem. Pod warunkiem, że będzie się miało odpowiednio dużo szczęścia.

W ramach specjalnej akcji uberHELIKOPTER użytkownicy aplikacji otrzymają możliwość zamówienia lotu nad Poznaniem – informuje Uber.

Oprócz Poznania akcja prowadzone będzie także w innych miastach, w których możemy korzystać a aplikacji Uber, a więc w Krakowie, Łodzi, na Śląsku, Trójmieście, we Wrocławiu i Warszawie. Do tej pory możliwość takich lotów mieli mieszkańcy Nowego Jorku, Austin, Cannes  czy Kopenhagi.

Chętnych do skorzystania z tej oferty będzie z pewnością wielu. Tymczasem w akcji w Poznaniu będzie mogło wziąć udział 10 osób wraz z osobą towarzyszącą. W stolicy Wielkopolski loty odbywać się będą w czwartek 27 lipca od  13:00 do 16:00.

Trzeba będzie w tym czasie zamówić przejazd z Uberem wybierając dowolne miejsce docelowe i ustalić punkt odbioru. Następnie za pomocą paska na dole ekranu należy wybrać ikonę śmigłowca i złożyć zamówienie. Jeśli śmigłowiec będzie dostępny, pasażer zostanie połączony z kierowcą, który zawiezie go na lądowisko. Udział w akcji kosztuje 20 zł, a lot potrwa około 15 minut. Po zakończonym locie kierowca odwiezie pasażerów na miejsce początkowe.

Cała akcja jest, jak wyjaśniają przedstawiciele Ubera, m. in. wyrazem wdzięczności dla użytkowników aplikacji w Polsce.

Każda podróż z Uberem jest wyjątkowa, a dzięki akcji uberHELIKOPTER chcieliśmy przypomnieć naszym użytkownikiem, że dzięki aplikacji nie tylko znają cenę usługi z góry, ale i mogą spojrzeć na swoje miasto z nieznanej dotąd perspektywy – przyznaje Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny Ubera w Polsce.

Polska jest dla Ubera trzecim pod względem wielkości rynkiem w Europie, a liczba użytkowników w naszym kraju przekroczyła już ponad 1.000.000 osób.

Zaufanie, którym nas obdarzono, jest powodem do dumy i chcieliśmy za nie ogromnie podziękować – dodaje Kacper Winiarczyk – to dla nas także zobowiązanie do utrzymania wysokiego poziomu świadczonych usług i – by wykorzystać symbolikę tej akcji – dalszego wznoszenia się ponad poziomy.

 Termin akcji uberHELIKOPTER może się zmienić, jeśli warunki atmosferyczne będą złe, bądź z przyczyn technicznych loty nie będą mogły być realizowane.

AKTUALIZACJA (17:30) – z powodu złych warunków atmosferycznych Uber przekłada całą akcję. Nowy termin nie został jeszcze podany.

Użyte w artykule zdjęcia: Uber

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz