Sport

Warta Cup – czyli emocje kobiecej siatkówki plażowej

Warta Cup - kobieca siatkówka plażowa  Foto: POSiR

Na boiskach Ośrodka Przywodnego Rataje w najbliższą niedzielę zmierzą się 24 kobiece pary. Zawody kończą tegoroczny cykl rozgrywek Warta Cup.

Na liście uczestniczek znajdują się zarówno pary amatorskie, dla których siatkówka plażowa to sposób na spędzanie wolnego czasu, jak i zespoły z olbrzymim doświadczeniem zdobytym w turniejach zawodowych.

Wśród faworytek upatruje się Agnieszkę Adamek i Natalię Gruszczyńską, które znajdują się na trzynastym miejscu w rankingu Mistrzostw Polski, a dziś rywalizują w eliminacjach Plaży Open w Gdańsku. Jeśli podczas tego turnieju wejdą do najlepszej szóstki, będą musiały zrezygnować z udziału w Warta Cup. Organizatorzy są na ten scenariusz przygotowani – wówczas do turnieju wejdzie pierwsza para z listy rezerwowych. Do udziału zgłosiło się bowiem 40 drużyn, czyli o 16 więcej, niż przewidywał to regulamin.

Podczas niedzielnych zawodów na pewno dobrze zaprezentują się dwie pary z Wielkopolski: Gabriela Puławska z Kamilą Płaczek i Wiktoria Woźniak z Pauliną Rogalską. Kamila i Wiktoria zajęły odpowiednio pierwsze i czwarte miejsce podczas czerwcowego turnieju mikstów Warta Cup. Miejscowi kibice będą dopingować dwóm poznańskim parom: Annie Urych-Turskiej i Sylwii Kwaśnik oraz Anette Ngamayama i Magdalenie Wąs. Anette jest tegoroczną Akademicką Wicemistrzynią Polski.

Więcej informacji o turnieju na stronie www.wartacup.posir.poznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz