POZnań

Studentki AWF najlepsze w Polsce na ergometrze wioślarskim

Akademickie Mistrzostwa Polski na Ergometrze  Foto: materiały prasowe AZS

576 osób z 50 uczelni z całej Polski, w tym: olimpijczyk z Rio de Janeiro Michał Szpakowski, 77 uczestników tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów w ergometrze wioślarskich; łącznie przewiosłowanych 576km w 1979 minut, rozdano 25 medali – tak w liczbach przedstawiają się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim, które odbyły się w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Akademickie Mistrzostwa Polski na Ergometrze

To musiały być rekordowe AMPy! Już nawet ze względu na nietypową formułę, w każdym pojedynczym wyścigu brało udział aż 14 zawodniczek lub zawodników.

Nagroda za pobicie akademickiego rekordu Polski na 1000m dodatkowo motywowała wszystkich uczestników. Niestety zabrakło tej wisienki na torcie i pobicia już samego rekordu.

Najbliżej był najbardziej utytułowany wioślarz na tej imprezie – Michał Szpakowski, prawdziwy weteranem AMP w ergometrze (po raz trzeci wygrał klasyfikację generalną), wielokrotny medalista mistrzostw świata, uczestnik Igrzysk Olimpijskim, a jednak dalej rywalizuje ze studentami.

Czuję chęć podziękowania uczelni z racji tego, że wspiera mnie w zdobywaniu wykształcenia. Sporo pomaga w elastyczności, podejścia wykładowców i władz uczelni. To jest moja chęć zareklamowania uczelni na zawodach, wywiadach – mówi Michał Szpakowski

Warto zaznaczyć, że w klasyfikacji drużynowej kobiet ze złotych medali cieszyły się dziewczyny z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Za nimi uplasowały się zawodniczki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W wadze lekkiej kobiet złoto wywalczyła Anna Majek (AWF Poznań), srebro Sylwia Zimnicka (PG Gdańsk), Zuzanna Duda (SGGW Warszawa). W kategorii OPEN najlepsza była Patrycja Sadowska (AWF Poznań) przed Magdą Baszyńską (UKW Bydgoszcz) i Weroniką Błaszczyk (PG Gdańsk).

Niezwykle zacięta rywalizacja była u panów. W wadze lekkiej aż dwa złote medale! Na najwyższym stopniu podium stanęli: Piotr Gielec (SGGW Warszawa) i Łukasz Stasiewicz (PG Gdańsk). Brąz dla Jakuba Szymerowskiego (AWF Wrocław).

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe AZS

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz