K U L T U R A

KONKURS: “In memory of George Michael”

Prapremiera wyjątkowego koncertu „In Memory of George Michael” poświęcona niedawno zmarłemu artyście odbędzie się w sobotę hali UAM o godzinie 20. Dobrze znane wszystkim przeboje zaprezentowane zostaną w nowych aranżacjach  przygotowanych przez Grzegorza Urbana z towarzyszeniem Kasi Rościńskiej, Macieja Starnawskiego i Michała Szafrańca.

To niezwykłe wydarzenie jest hołdem dla jednego z najważniejszych artystów świata muzyki. Urodzony w Wielkiej Brytanii wokalista greckiego pochodzenia szybko stał się ikoną popu, za sprawą debiutu w zespole Wham! (założonego wraz z Andrew Ridgeley’em w 1983 roku). To właśnie dzięki temu zespołowi świat usłyszał takie utwory jak “Bad Boys”, “Club Tropicana”, “Wake me up before you go go” czy niezapomniany świąteczny hit – „Last Christmas”. Późniejsza solowa twórczość George’a Michaela przyniosła równie znane hity takie jak „Carless Whisper” , “I Want Your Sex” „Faith”, “Father Figure”, “One More Try” czy „Freedom 90”. Artysta znany był z innowacyjnego podejścia nie tylko do muzyki, ale także wideoklipów (jeden z nich sam wyreżyserował). W ironiczny i oryginalny sposób ukazywał w swojej twórczości sprawy, które go trapiły. Znany był także ze swojej działalności charytatywnej, pomagał między innymi chorym na AIDS i raka.
Podczas marcowego koncertu Soliści oraz Zespół Grzegorza Urbana zaprezentuje covery największych hitów, stwarzając niepowtarzalną okazję do wspomnień.

Przy tej okazji mamy dla was KONKURS! Do wygrania są podwójne wejściówki na ten koncert. Aby je wygrać należy na adres konkurs@lepszypoznan.pl przysłać odpowiedź na następujące pytanie – w jakim zespole debiutował George Michael. Na emaile czekamy do godziny 21!

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz