POZnań

Zdjęcie Roku społeczności Instagramers Poznań

Nagroda za Zdjęcie Roku #igerspoznan  Foto: Jędrzej Franek

Po raz drugi został zorganizowany plebiscyt na Zdjęcie Roku społeczności Instagramers Poznań. Głosowanie trwa do 19. marca. Cieszy nas też to, że zdjęcie Naszej redakcyjnej koleżanki bierze udział w tym konkursie.

Pod naszym hasztagiem #igerspoznan zebrało się już ponad 52 tysiące zdjęć, zazwyczaj prezentujących indywidualne doświadczenie urzekającego Poznania a najwięcej z nich przybyło w ciągu ostatniego roku. Co tydzień wybieraliśmy najlepsze Trójki – PHOTO OF THE WEEK i spośród laureatów tych wyróżnień wyłoniliśmy finałową dwunastkę zdjęć różnych autorów, na które do 19 marca 2017 można głosować “lajkując” wybrane fotografie – przedtem należy zaobserwować profil Instagramers Poznań – tłumaczą organizatorzy.

Najlepsza Trójka roku otrzyma unikalne statuetki PHOTO OF THE YEAR 2016 w formie nawiązującej do legendarnego aparatu Polaroid One Step SX-70 – był w swoim czasie symbolem natychmiastowej fotografii, którą teraz każdy ma w zasięgu swojego smartfonu. Statuetki zostaną ufundowane i wykonane metodą druku 3D przez firmę INK3.DE z Poznania.

W styczniu 2011 roku Phil Gonzalez powołał do życia pierwszą społeczność zrzeszającą osoby fotografujące w aplikacji Instagram. W ciągu kilku lat, przy okazji setek instameetów, czyli fotograficznych spotkań okazało się, że mamy do czynienia z liczbą 520 grup na całym świecie i niemal 30 w samej Polsce. Instagramers Poznań rozpoczęło działalność w 2013 roku.

Głosować możecie tutaj. A my mocno trzymamy kciuki za Nasza koleżankę, której zdjęcie trafiło do finałowej dwunastki.

Użyte w artykule zdjęcia: Jędrzej Franek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz