Aglomeracja

Po paszport na Wujka

Wierzbięcice - Matyi  Foto: UMP

W poniedziałek, 27 lutego, zostanie oddana nowa sala obsługi paszportowej w Poznaniu. Dokument będziemy mogli odebrać nie jak dotychczas w śródmieściu a na Wildzie.

Nowa lokalizacja Biura PaszportowegoW związku z przenosinami do nowego obiektu na ul. Jakuba Wujka 1 punkt na Placu Wolności 23 i 24 lutego będzie nieczynny.

Nowa sala paszportowa będzie mieściła 12 stanowisk obsługujących klientów, poczekalnię i zaplecze biurowe dla pracowników. – Docelowo stanowiska będą uniwersalne, umożliwiające zarówno złożenie wniosku o paszport jak i odebranie paszportu – tłumaczy Jacek Woźniak, dyrektor generalny w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Obecnie czynności te są rozdzielone na salę A i B na Placu Wolności.

Wszystkie pomieszczenia zlokalizowane są na poziomie parteru, co ułatwi dostęp do sali dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Klient będzie mógł dokonać opłaty paszportowej kartą bankomatową bezpośrednio przy okienku, jeśli zapomni tego zrobić wcześniej. W sali obowiązywał będzie system numerkowy umożliwiający rejestrację wizyty przez internet.

Wojewoda Zbigniew Hoffman zachwala przeprowadzkę, ale nie wszystkim podoba się konieczność załatwiania urzędowych spraw w oddalonej od śródmieścia Wildzie, zwłaszcza że nowa placówka nie znajduje się także blisko przystanków tramwajowych.

Dotychczasowe pomieszczenia do obsługi paszportów w budynku przy Placu Wolności zostaną zaadaptowane na potrzeby obsługi cudzoziemców.

W związku z przenosinami do nowej siedziby przy ul. Jakuba Wujka 1 punkt na Placu Wolności 23 i 24 lutego będzie nieczynny.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP, WUW

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz