Swarzędz

Rekordowa WOŚP w Swarzędzu

Rekordowa WOŚP w Swarzędzu  Foto: UMiG Swarzędz

Nie tylko niezwykły, ale też rekordowy okazał się tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Swarzędzu. Udało się wspólnie zebrać niemal 190.000,00 złotych, które będą przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Był entuzjazm, wielka radość, poczucie wspólnoty i świadomość, że kolejny raz przyczyniamy się do czegoś niezwykle ważnego. Były też podczas swarzędzkiego Finału także niezwykle wzruszające momenty.

Jedna z mieszkanek przekazała na licytację złoty pierścionek zaręczynowy, który otrzymała od obecnego męża dokładnie 25 lat temu- relacjonują uczestnicy WOŚP z UMiG – spontaniczna decyzja wywołała ogromny entuzjazm wszystkich obecnych, a sam pierścionek był licytowany aż trzykrotnie, po czym został przekazany darczyńcy.

Momentów, które udowadniały, że Finał WOŚP jest niezwykły i wywołuje niesamowite reakcje było znacznie więcej. Najlepiej wiedzą to wolontariusze, których było ponad 600! To właśnie oni już rano wyszli na ulice z puszkami i z uśmiechem skutecznie zachęcali do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP mieszkańcy Swarzędza zebrali ponad 120.000,00 złotych, zatem poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko. Ten rekord został jednak pobity!

Już po godzinie 23:30 wiadomo było, że w Swarzędzu WOŚP znów zagrała nie tylko wspaniale, ale i rekordowo, bo wspólnie zdołaliśmy zebrać aż 189.339,00 złotych! – cieszą się organizatorzy swarzędzkiego Fianłu – serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tego pięknego wyniku.

Jubileuszowy Finał rozpoczął się koncertem Swarzędzkiej Orkiestry Dętej o godzinie 11:00. W tym samym czasie na Stadionie Miejskim im. M. Zaporowskiego odbywał się II Swarzędzki Bieg WOŚP Policz się z cukrzycą. Uczestniczyło w nim ponad 300 osób. Do pokonania mieli trasę o długości około 5 km. Nim stanęli na linii startu odbyła się rozgrzewka, którą prowadziły dziewczyny z 2Be Active Fitness. Dzięki hojnym biegaczom udało się uzbierać prawie 6.850,97 zł.

Na wyjątkowej scenie wystąpił również chór męski Akord, sekcja piosenki Ośrodka Kultury, sekcja tańca dance hall oraz swarzędzki zespół Bandicoot. Gwiazdą imprezy była legendarna grupa Kobranocka. Zespół porwał i oczarował publiczność wykonując między innymi takie przeboje jak Kocham Cię jak Irlandię czy Nikomu nie wolno się z tego śmiać.

Przez cały czas trwania finału, na zewnątrz hali rozgrzewała nas przepyszna grochówka ufundowana przez RSP Kruszewnia, a dochód z jej sprzedaży w całości został przekazany na 25. Finał WOŚP – dodają organizatorzy – podobnie jak w latach ubiegłych, do akcji włączyły się swarzędzkie Morsy.

W tym roku w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się aż dwie licytacje, podczas których licytowano łącznie aż 124 przedmioty. Łączna kwota uzyskana z licytacji przekroczyła 68.650 zł.

Za 26.000 zł zlicytowano w tym roku oryginalne, złote serduszko, a szczęśliwym nabywcą okazał się Ireneusz Szpot. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również oryginalna koszulka polskiej reprezentacji w piłce nożnej z autografami piłkarzy, kolacja z burmistrzem w EuroHotelu, torty, plakaty KKS Lech Poznań z autografami piłkarzy, rowery.

Jak co roku, duży entuzjazm wśród uczestników Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbudziły loterie, z których łączny dochód wyniósł 10.115,59 zł – wyliczają organizatorzy – wszystkie przedmioty, między innymi kalendarze, książki, maskotki, perfumy, zabawki i poduszki, zostały ofiarowane przez darczyńców.

Jak wszędzie również i w Swarzędzu punktualnie o godzinie 20:00 rozbłysło światełko do nieba.

Na łączną kwotę składają się następujące punkty:

licytacje: 68.650 zł,

kwesta (wolontariusze z puszkami): 100.813,87 zł,

loterie: 10.115,59 zł,

wpływ z II Biegu WOŚP Policz się z cukrzycą: 6.850,97 zł,

wpływ z grochówki od RSP Kruszewnia: 2.908,57 zł.

Rekordowa WOŚP w Swarzędzu

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Swarzędz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz