Stare Miasto

Wiosłowanie dla WOŚP

25 finał WOŚP  Foto: materiały prasowe WOŚP

Już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017r. w Poznaniu w Galeria Malta i 3 innych miastach: Gdańsku, Toruniu i Warszawie wystartuje 8 edycja Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich. Impreza pod Patronatem Honorowym Prezydentów wszystkich 4 miast będzie połączona z próbą ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które tym razem w ciągu 10h przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów.

Swój udział w Poznaniu potwierdzili medaliści olimpijscy: Natalia Madaj, Szymon Ziółkowski, Aneta Konieczna, Marek Łbik, Grzegorz Nowak i Adam Tomasiak. W imprezie wezmą również udział inni olimpijczycy m.in.: Kacper Majchrzak.

Punktem kulminacyjnym będzie sztafeta gwiazd, która rozpocznie się o godzinie 14:00, w której wystartują obecni i byli medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, politycy oraz przedstawiciele Urzędów Miast.

Każdy kto odwiedzi w tym dniu jedną z 4 Galerii Handlowych będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma certyfikat. Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

Podczas zeszłorocznej akcji, która odbyła się w 3 miastach Polski: Poznaniu, Gdańsku i Warszawie ponad 900 osób przewiosłowało dystans 451 km. Udało nam się również ustanowić nowy Rekord Polski w maksymalnej ilości osób, które wiosłowały na dystansie 500 metrów na jednym ergometrze w ciągu 12 godzin.

Które miasto wygra w tym roku? Czy tym razem padnie nowy rekord? Przekonamy się 15 stycznia 2017 r.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe WOŚP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz