15.000,00 złotych na start

Autor: irag. Poznań, 17 Grudnia 2016

Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej otrzymało 11 mieszkańców powiatu szamotulskiego. Łącznie przeznaczono na ten cel 165.000,00 złotych.

Odpowiednie umowy podpisał Józef Kwaśniewicz, Starosta Szamotulski. Każdy z nowych przedsiębiorców otrzymał wsparcie na start w wysokości 15.000,00 złotych.

Przyszli przedsiębiorcy spróbują swoich sił w handlu, gastronomii, stolarstwie budowlanym i mechanice samochodowej – informują przedstawiciele Starosty – świadczyć będą również usługi fryzjerskie i kosmetyczne, ogólnobudowlane oraz informatyczne, a jedna osoba zajmie się natomiast instalacją i konserwacją automatyki w budynkach.

Bejmy na wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy pochodziły z Funduszu Pracy i Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Działanie.

Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach w kończącym się już 2016 roku wydał ponad 1.000.000,00 złotych na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej. Dzięki temu powstało ponad 70 nowych firm.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.