Aglomeracja

Kto chętny na wykopki w Szreniawie?

Poznańska Pyra - wykopki w Szreniawie  Foto: Muzeum w Szreniawie

Po raz czwarty na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zostanie zorganizowana impreza plenerowa pod nazwą „Poznańska Pyra”.

Pyra Poznańska

Doroczne wydarzenie muzealne ma na celu przybliżenie zwiedzającym historii uprawy ziemniaka oraz upowszechnienie wiedzy z zakresu historii techniki rolniczej związanej z uprawą i zbiorem pyr – informuje Mateusz Gąszczołowski, organizator wydarzenia.

Imprezie towarzyszyć będzie prezentacja zabytkowych maszyn do zbioru ziemniaków, pokaz twórców rzemieślników ludowych, Koła Gospodyń Wiejskich oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. Stały punktem imprezy są występy zespołów folklorystycznych i pokazy prac gospodarskich.

A dla mieszczuchów organizatorzy przygotowali takie atrakcje jak zbieranie ziemniaków ale też wystawę maszyn rolniczych, prezentacje transportu pyr w zaprzęgu konnym i wolim.

Na stoiskach będzie można zobaczyć prace rzemieślników, w tym wyrób obręczy do wozów czy wyplatanie koszyków i formowanie garnków do ziemniaków. Wykonane przedmioty będzie można zabrać ze sobą na pamiątkę!

„Poznańska Pyra” odbędzie się w niedzielę, 9 października w godzinach od 10.00 do 18.00

W dniu imprezy Koleje Wielkopolskie uruchomią dodatkowe pociągi. Bilet kosztuje 5 zł na podróż w obie strony.

Wyjazd (kierunek Szreniawa): Poznań Główny (10:22, 12:48, 15:00).
Powrót (kierunek Poznań Główny): Szreniawa (12:14, 13:43, 16:31).

Do Szreniawy dojechać można autem – drogą krajową nr 5 z Poznania w kierunku Wrocławia (16 km do celu podróży) a także autobusem 703 z poznańskiej pętli na Górczynie lub PKS z Dworca Głównego w Poznaniu i przystanku na ul. Krauthofera.

Poznańska Pyra

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, Muzeum w Szreniawie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz