Wypadek na Starołęckiej

Autor: irag. Poznań, 31 Sierpnia 2016

Samochód zderzył się z bimbą. Do tego groźnego wypadku doszło na ul. Starołęckiej przed rondem Starołęka na przejeździe tramwajowym.

Kierowca samochodu dostawczego dosłownie wjechał pod nadjeżdżający tramwaj linii 12. Do wypadku doszło chwilę przed 10:00.

Na skutek zderzenia doszło do wykolejenia wagonu, a auto uderzyło w słup – informuje poznańskie MPK – nikomu z pasażerów nic się nie stało, na miejsce jadą nasze służby, wezwaliśmy też służby miejskie i pogotowie.

Ruch tramwajowy na ulicy Starołęckiej został wstrzymany. Pasażerowie muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.

Z utrudnieniami w rejonie wypadku muszą się również liczyć kierowcy. Usuwanie skutków wypadku i wznowienie ruchu może trwać nawet do 2 godzin, a więc do około 12:00.

To kolejny już wypadek na tym przejeździe. Pierwszeństwo na nim mają tramwaje, zatem zawsze winny będzie w takim przypadku kierowca samochodu. Jadącą bimbę trudno zatrzymać w miejscu, choćby ze względu na jej ciężar, z czego chyba nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę. Nie powinno to jednak zwalniać również motorniczych z zachowania szczególnej ostrożności.

AKTUALIZACJA (11:12) – sytuacja wraca do normy

foto: Pomoc Drogowa EuroHol

Wypadek na Starołęckiej

Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (Wypadek na Starołęckiej)

  1. Skoro bimby mają pierwszeństwo,to dlaczego kierowcy aut nie zachowują tej ostrożności i doprowadzają do wypadków w tym miejscu.Nieznajomość znaków drogowych i przepisów?Warto by takim kierowcom odbierać prawo jazdy i kierować na powtórny egzamin i badania lekarskie szczególnie okulistyczne.