Stare Miasto

Operacja Lutnia – dla fanów gry miejskiej

Olimpijska Gra Miejska  Foto: POSiR

Na uczestników gry miejskiej “Operacja Lutnia” czekać będzie podróż w czasie i przestrzeni. Wehikuł czasu pomimo lat testów wciąż jest urządzeniem prototypowym, więc nie jeden raz gracze staną przed wyzwaniem, którego nie do końca się spodziewają. Teren gry obejmie Śródkę, Ostrów Tumski i ich najbliższe okolice. Na poszczególnych punktach gry uczestnicy otrzymają do wykonania różne zadania sportowe, przygotowane tak, aby każdy, bez względu na wiek mógł się dobrze bawić.

OPERACJA LUTNIANazwa gry jest nie do końca oczywista, bowiem, jak się okazuje nie chodzi tylko o zwykłe wyzwanie sportowe. W ostatnich dniach wyszło na jaw, że naukowcy poznańskiego Instytutu Badań na Czasoprzestrzenią im. Alberta Einsteina wskutek swojej nieprzemyślanej podróży w czasie zagrozili istnieniu siedmiokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej. Przenieśli się testowo do roku 1922, pragnąc poznać poznaniaków z tego okresu, wdali się w rozmowę z kilkoma młodymi mężczyznami, zachęcając ich do założenia towarzystwa samokształceniowego. Jak się okazało młodzieńcy Ci właśnie zmierzali na spotkanie, na którym miała zapaść decyzja o założeniu klubu Lutnia Dębiec.

Gracze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnorodnych dyscyplinach sportowych uprawianych na przestrzeni wieków. W godzinach od 10:00 do 13:30 odbędzie się część zasadnicza gry, a następnie odbędzie się podsumowanie gry wraz z rozdaniem nagród.

Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymają wejściówki na poznańskie obiekty, przewidziane są też nagrody rzeczowe. Warto zaznaczyć, że na upominki liczyć będę mogli nie tylko najlepsi.

Sportowa gra miejska “OPERACJA LUTNIA” to kolejne wydarzenie organizowane w te wakacje przez Młodzieżowy Ośrodek Sportowy POSiR i zespół gramiejska.pl, na przestrzeni ostatnich lat w naszych letnich grach sportowych wzięło udział już ponad 350 osób.

Operacja Lutnia, sobota, 27 sierpnia, godzina 10:00

Olimpijska Gra Miejska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz