K U L T U R A

Wielkie widowisko na 60. rocznicę Czerwca

„Ksenofonia. Symfonia dla Innego”, spektakl przygotowywany na 60. rocznicę Poznańskiego Czerwca ’56, będzie można obejrzeć na YouTube oraz w TVP2. Nowe technologie mają dopełnić stronę wizualną, taneczną i muzyczną przedstawienia. Premiera multimedialnego widowiska w reżyserii Jana Komasy, choreografii Mikołaja Mikołajczyka i z muzyką Kwadrofonik odbędzie się 28 czerwca o godz. 22.00 na pl. Mickiewicza na finał Malta Festival Poznań 2016.

Ksenofornia - zdjecia z proby (4)

Elektronika spotka się z perkusją, fortepianami i kwartetem smyczkowym na żywo. Stronę wizualną, taneczną i muzyczną spektaklu dopełni technologia, która stworzy wrażanie terroru inwigilacji.

W pierwszej części widowiska zobaczymy częściowo niepokazywane wcześniej materiały archiwalne. Filmowi będzie towarzyszyć muzyka: utwór „Evil Nigger” Juliusa Eastmana wykonają na czterech fortepianach Emilia Sitarz, Bartek Wąsik, Joanna Duda i Mischa Kozłowski.

Na scenie wystąpi 28 tancerzy z takich krajów jak Ukraina, Rosja, Włochy, Hiszpania i Polska. Jako soliści zatańczą: Viktoria Nowak, zwyciężczyni konkursu Eurowizja dla Młodych Tancerzy 2015 oraz Jose Alves, brazylijski tancerz występujący na co dzień w Londynie.

Podczas spektaklu po raz pierwszy w Polsce wykorzystany zostanie innowacyjny system świateł pozwalający uzyskać dotychczas niespotykany efekt trójwymiarowej animacji przestrzennej.

Ksenofornia - zdjecia z proby (3)

Sterowane zdalnie kamery będą podglądać widowisko z wielu perspektyw, a zarejestrowane przez nie obrazy będą pojawiać się na kilku ustawionych na pl. Mickiewicza telebimach. Widzowie będą też mogli podglądać widowisko na żywo z wybranej przez siebie perspektywy (wybierając jeden z dostępnych obrazów) na własnych urządzeniach mobilnych na YouTube.

Technologia stworzy również możliwość współuczestnictwa w wydarzeniu osobom spoza Poznania. Tysiące widzów będą mogły je oglądać na żywo na YouTube, z możliwością wyboru kamery. Rejestracja będzie również dostępna w streamingu na fanpagu Malta Festival Poznań na Facebooku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz