Aglomeracja

Nowa jakość nad Maltą

Remontowana tablica wyników  Foto: lepszyPOZNAN.pl

Już jest, gotowa i pachnąca nowością nowa tablica wyników nad poznańską Maltą. Udało się ją zmodernizować przed rozpoczynającymi się w najbliższy piątek zawodami.

Nowa tablica ma 180m2 powierzchni, jest wykonana w technologii LED i przystosowana do wyświetlania wszystkich materiałów, w tym w jakości HD. Co niezwykle ważne, ekran będzie całkowicie odporny na działanie warunków atmosferycznych.

Stara tablica została zdemontowana kilka tygodni temu. Przez ten okres trwały prace związane z instalacją nowej technologii i okablowania. Ostatnim etapem prac było zawieszenie i podłączenie modułów tablicy. Udało się to zrobić w ubiegły weekend, dzięki czemu od poniedziałku na tablicy można już wyświetlać materiały – mówi Błażej Daracz, rzecznik prasowy POSiR.

Pierwsza tablica przyjechała nad Maltę przed Mistrzostwami Świata w kajakarstwie w 1989 roku z Węgier. Były to segmenty żarówek, które świecąc w odpowiednich kombinacjach tworzyły napisy. Ten system nie był odporny na wilgoć, a żarówki często się przepalały. W 2001 roku, również na kajakarskie Mistrzostwa Świata, zamontowano klapkową tablicę, która nad Maltą funkcjonowała do tego roku. Miała już jednak swoje lata i ulegała awariom. Po niemal piętnastu latach przyszedł czas na nowe technologie.

Oprócz nowej tablicy wyników, która kosztowała 1,1 mln złotych, Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji udało się także zmodernizować trybuny główne oraz wykonać odwodnienie trybun na wschodniej skarpie, które podczas obfitych opadów deszczu były zalewane.

W rozpoczynającym się 17 czerwca w Poznaniu Pucharze Świata w wioślarstwie weźmie udział około 800 zawodników z 48 krajów.

Nowa tablica nad Maltą

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium