ŁSTW Uniwersytet Łódzki – KS WAterpolo Poznań (mecz rewanżowy na żywo)

ŁSTW UŁ - KS Waterpolo Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
10 koljka Ekstraklasy. Walka o tytuł wicemistrza rundy 2015/2016

Dziś rozstrzygną się losy srebrnego medalu Ekstraklasy Piłki Wodnej mężczyzn. Po wczorajszym zwycięstwie ŁSTW nadal zajmują oni trzecie miejsce tracąc do poznaniaków tylko jeden punkt. Dzisiejsze spotkanie na basenie Uniwersytetu Łódzkiego ustali ostateczny wygląd tabeli.

Wczorajszy mecz był bardzo zacięty, przez pierwszą kwartę nie padła ani jedna bramka. A zwycięstwo łodzian tylko jedną bramką świadczy o wysokim poziomie spotkania.

W dwumeczu z OCMER UŁ ŁSTW w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Paweł Handze – bramkarz, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Piotr Cichy, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Eryk Kalinowski, Paweł Wielogórski, Rafał Iwanowicz, Artur Wróbel, Eryk Dziaduk oraz Maciej Mruk.

Dzisiejszy przecienik – zespół OCMER UŁ ŁSTW, jest aktualnym Mistrzem Polski i traci do poznaniaków 1 punkty, zajmując 3 miejsce w tabeli.

ŁSTW Uniwersytet Łódzki

5 - 9

Waterpolo Poznań

• 11:30 Ostatnia minuta spotkania. Handze dwa razy broni jak natchniony. Przy piłce Poznań!!! Wykluczenie gracza Łodzi i Kowalewski strzela 10 gola!!!! Srebro dla Poznania jest faktem
  • 11:29 Kolejna akcja Szymonika i 9:5!!!! srebro coraz bliżej
  • 11:28 Niecelny strzał Łodzi i poznaniacy grają długo pod bramką Ocmera. Wykluczenie gracza gospodarzy i kolejne 30 sekund dla naszych
  • 11:27 Poznań w natarciu i 2:30 minuty do końca meczu
  • 11:26 Gra przenosi się pod bramkę Handze, wykluczenie Druli i genialna obrona naszego bramkarza
  • 11:25 Handze przechwytuje piłkę i Poznań w natarciu
  • 11:24 Dwie akcje bez goli obu zespołów i przy piłce OCMER
  • 11:23 Mamy 8 bramke po strzale Kowalewskiego!
  • 11:21 Wykluczenie w drużynie gości i przewagę wykorzystuje Bocheński 7:5
  • 11:20 Akcja Ocmera, wykluczenie Druli i łodzianie bez gola
  • 11:19 Ocmer traci piłkę i zamieszanie pod bramką Szabłowskiego - bez gola
  • 11:18 Poznań nieskuteczny, łodzianie strzelają w Handze i mamy rzut rożny
  • 11:17 8 minut decydujące o podziale 2 i 3 miejsca na podium! Pierwszą akcję 4 kwarty rozegrają poznaniacy
  • 11:09 Emocje pod bramką Ocmera, kolejna poprzeczka. Koniec 3 kwarty i 5:6
  • 11:08 Handze broni strzał Łodzi. Szabłowski równie skuteczny i znowu Handze!!!
  • 11:07 Nieuznana bramka Marcina Druli i przy piłce OCMER
  • 11:06 OCMER nieskuteczny w ataku i time out dla trenera Poznania Jacka Maciąga
  • 11:05 Szabłowski broni, do końca kwarty 3:20 min
  • 11:04 Gorąco pod bramką Handze, ale mamy kolejny słupek
  • 11:04 Kontratak Waterpolo Poznań i Kowalewski zd obywa 6 gola
  • 11:03 Remis 5:5 po strzale Łodzian
  • 11:02 Czerwona kartka dla Michalskiego.
  • 10:53 Piotr Piątek strzela 3 bramkę dla ocmera
  • 10:51 Poznań traci piłkę i ponownie wszyscy na połowie Poznania. Wykluczenie Bochenskiego w zespole gości. Łódź bierze time out i bedzie grać 20 sekund w przewadze
  • 10:50 Dwa nieudane ataki obu zespołów i przy piłce OCMER. Handze broni genialnie
  • 10:49 Piękny strzał Kowalewskiego i 2:5 dla Poznania
  • 10:49 Poznań traci piłkę, ale OCMER strzela w poprzeczkę
  • 10:48 2:4 po strzale Gidaszewskiego
  • 10:47 Handze broni skutecznie i znowu gorąco pod bramką Ocmera. Wykluczeniem Baco i kolejny strzał słupek poznaniaków
  • 10:45 Ocmer traci piłkę. Podwójne wykluczenie łodzian niewykorzystane przez gości.
  • 10:27 Wykluczenie Szymonika, przewaga łodzian, ale strzał w poprzeczkę
  • 10:26 Wykluczenie Baco i Poznań nie wykorzystuje przewagi. Akcja pod bramką Handze.
  • 10: Ruszyli! Pierwszy wyścig po piłkę wygrywają poznaniacy. Przypominamy, że przed nami 4 kwarty spotkania po 8 minut każda.
  • 10:22 Mecz sędziują Radosław Koryzna oraz Sebastian Żabski. Bramki Ocmera broni Jan Szabłowski, a Waterpolo Poznań Paweł Handze.
  • 10:16 Witamy ponownie z basenu Uniwersytetu Łódzkiego na ostatnim meczu tegorocznej Ekstraklasy. Przypominamy, że zwycięzca spotkania zdobędzie srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski. Zawodnicy przygotowują się do prezentacji.