POZnań

Kreator turystyki kulinarnej w Poznaniu

II Festiwal Smaków Food Tracków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Erik Wolf to jednym z najbardziej uznanych na świecie kreatorów turystyki kulinarnej, a założona przez niego strona „SavorSearch” znajduje się w czołówce najbardziej popularnych platform internetowych umożliwiających zakupy i dystrybucję regionalnych artykułów spożywczych i napojów z całego świata. Wolf – założyciel i prezes Światowego Stowarzyszenia Podróży Kulinarnych odwiedzi Poznań w ramach projektu „Poznań Akademicki i Naukowy”.

Erik WolfPrezes WFTA jest cenionym i profesjonalnym mówcą, który prowadzi szkolenia i warsztaty dla pracowników sektora turystyki kulinarnej zarówno w kraju, jak i za granicą. Dodatkowo współpracuje jako ekspert w tematyce turystyki kulinarnej z międzynarodowymi mediami tj. CNN, The BBC, a jego branżowe artykuły publikowane są w „The Wall Street Journal”, „Newsweek” czy „Forbes”. Erik Wolf zajmuje także stanowisko doradcy UNESCO w zakresie prowadzenia programu gastronomicznego Sieć Miast Kreatywnych.

Geokulinaria są gorącym tematem w takich krajach jak Włochy i Hiszpania, ale smakoszom na całym świecie doskonale znane są już smaki z regionów Toskanii czy Rioji. Teraz aktywnie poszukują miejsc, w których będą mogli okrywać nowe smaki – mówi Erik Wolf, prezes WFTA.

W trakcie swoje wizyty w Poznaniu Wolf wygłosi dwie prelekcje. 12 maja na Wydziale Turystyki i Rekreacji w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego Gość wystąpi z otwartym wykładem „The Lastest Trends & Opportunities in Food & Drink Travel”, w którym udział mogą wziąć zarówno studenci, jak i wszyscy zainteresowani tematyką turystyki kulinarnej. Drugi wykład „Developing a New GeoCulinary Destination” wygłoszony zostanie tego samego dnia popołudniu podczas spotkania z członkami Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej (PSTK).

– Głównym celem mojego wystąpienia w Poznaniu jest zaprezentowanie idei turystyki kulinarnej oraz pokazanie, jak pozytywnie może ona wpływać na rozwój gospodarczy w Polsce. Drugim powodem podjęcia dyskusji na temat geokulinariów jest zachęcenie szefów kuchni do wykorzystywania i promowania swoich lokalnych produktów na świecie – dodaje Erik Wolf.

Organizatorem przyjazdu Erika Wolfa do Poznania oraz głównymi sponsorami są Urząd Miasta Poznania, Wydział Turystyki i Rekreacji AWF, Polskie Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej oraz wielkopolscy hotelarze i restauratorzy.

II Festiwal Smaków Food Tracków

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz