II Festiwal Smaków Food Trucków

Autor: bigbiciq. Poznań, 23 Kwietnia 2016

Ktokolwiek pomyśli o mobilnym jedzeniu, to od razu przed oczami stanie mu hamburger. I właśnie dlatego moim planem na zwiedzenie II Festiwalu Food Trucków było zjedzenie wszystkiego oprócz buły z mięsem.

Oczywiście nie byłem w stanie zjeść wszystkiego, ba nawet spróbować, ale do wyboru było naprawdę wiele rzeczy. Pizza z murowanego pieca opalanego drewnem, frytki belgijskie, kurtosze, zapiekanki, kiełbasy, pierożki, tortille, a do tego kawy, herbaty i inne napoje.

To na pierwszy ogień pół metra zapiekanki. Składniki na bułce rozprowadzane są zaraz po złożeniu zamówienia i ten smakowity kąsek trafia do pieca. Kolejka długa, ale realizacja zamówień bardzo szybka. Po kilku chwilach odbiera się dobrze upieczona bułkę z sosami. Nam zdarzył się przypadek klasycznej podmiany zamówienia – zamiast farmrskiej dostaliśmy wąsatego meksykanina. Pewnie na odwrót ktoś dostał nasze zamówienie, ale było warto 🙂

Po drugiej stronie placu znajdowały się pierożki chińskie. Zamówiliśmy i po pół godzinie odebraliśmy gotowane na parze pierożki z nadzieniem ziemniaczanym. Minusem tego jest brak możliwości zamówienia miksu smaków. Trzeba zdecydować się na jeden smak. Ciekawy pomysł z bambusowymi misami do gotowania na parze, które po konsumpcji trzeba zwrócić do samochodu. Samo danie o ciekawym smaku i sposobie podania. Można je jeść pałeczkami lub widelcem.

A może frytki do tego? Ależ owszem 🙂 Z sosem czosnkowo-żurwainowym. Sos o bardzo ciekawym smaku, pozostawiał ostry smak zdaje się chili. frytki, jak pyry pieczone na oleju 🙂

Ponieważ jesteśmy w Poznaniu, to nie można zapomnieć o deserze. Mocha z rowerowego ekspresu o bardzo przyjemnym czekoladowym smaku i kurtosze cynamonowe.

Podsumowując, do domu trzeba było mnie pokulać, ale warto było spróbować tych wszystkich nietypowych jak obwoźne żywienie smaków. Na pewno wszyscy sprawdzili się w tłumie spragnionych gości, bo z żadnego z wymienionych food trucków nie dotarło do nas danie przegotowane ani niedogotowane, co oznacza, że działają bardzo sprawnie, a co najważniejsze dbają o produkt, który zadowala najbardziej wysmakowane gusta.

Z food truckami można się jeszcze spotkać w niedzielę przy Centrum Handlowym Franowo w godzinach 11:00 – 20:00

Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.